Звірівське лісогосподарство: З подарунками – до людських осель і лісових годівниць

IMG_8365[1]19 грудня до працівників ДП «МГ «Звірівське» та їх родин з подарунками приходив святий Миколай. А в ці Новорічно-Різдвяні дні від хати до хати ходять Дід Мороз і Снігоронька.

– Наші працівники живуть у різних селах, що знаходяться довкола звірівських лісів, – розповідає єгер Роман Бокій. – Зокрема у смт Цумань та Олика, селах Котів, Муравище, Рудники, Звірів, Олександрія. У більшості працівників є неповнолітні діти, тож з нетерпінням чекають незвичних гостей, до їх приходу розучують віршики і пісні.

Цього року Дід Мороз і Снігуронька найперше завітали у с. Веснянка до дітей водія мисливського господарства Юрія Корнійчука. Близько чотирьох місяців тому його було призвано до Збройних сил України, зараз він перебуває у зоні АТО. Дід Мороз із Снігуронькою вручили його сім’ї грошову допомогу та подарунки, побажали усім доброго здоров’я, миру, головне ж, аби Юрій – їх тато і чоловік – швидше повертався додому живим і неушкодженим.

Побували Дід Мороз і Снігуронька і в діток-близняток єгеря Геннадія Денисюка. Їм трохи більше року, незвичних гостей малеча зустрічала трохи з боязню, та коли червонощокий білобородий дідусь став діставати з великого мішка подарунки, осміліли, навіть спробували за бороду скубнути. Дід Мороз вручив подаруночка і дружині єгеря. Це за терпіння й недоспані ночі, розуміння й допомогу чоловікові, робота в якого хоч і небезпечна, та дуже потрібна.

Побували і в с. Муравище, завітали й до Романової світлиці. Ми про цю сім’ю вже розповідали. Їх тато, єгер Роман Бокій разом із майстром Мощаницького лісництва та його двома синами нещодавно врятували від загибелі сім’ю лосів. Роман із дружиною виховує двох донечок. Діда Мороза і Снігуроньку особливо хотіла побачити старшенька.

– Я дуже-дуже чекала Дідуся Мороза і Снігуроньку і вони таки приїхали, – аж підстрибнула від радощів трирічна Аня, розгортаючи пакуночок із цукерками. – Що ж він мені приніс?

Роль Діда Мороза виконували почергово директор ДП «МГ «Звірівське» Ярема Байда та єгер Олег Вишенський, а Снігуронькою була Ірина Гаврилюк.

Всього у ДП «МГ «Звірівське» трудиться 15 працівників, із них – 10 єгерями. Подарунки отримали всі діти до чотирнадцяти років, а також і всі дружини працівників. Багато хто із них вірять, що Дід Мороз із Снігуронькою провідували не тільки людей, а й оленів, кіз, лосів, зубрів, диких свиней, білок, зайців, бобрів і навіть пташок, яких у Цуманських лісах водиться чи не найбільше на Волині.

– А й справді, чи були подаруночки звірам і пташкам? – поцікавився у Романа Бокія. – І хто передавав їх звірині?

–У ці Різдвяно- новорічні дні вже випав сніжок і стало морозити, звірам важче добувати самостійно корм, то ж ми, звісно ж, подбали і про делікатеси для диких мешканців лісу, – каже єгер. – Щоправда, лосі й олені більше полюбляють сіно і силос, дикі свині – червоний буряк, а зайці – про це всі знають – моркву…Цьогоріч нам із цими гостинцями дуже допомогли Дернівський КХП, ківерцівські, луцькі та рівненські бізнесмени. Зокрема, 12 тонн силосу привіз мешканець с. Дерно Микола Марчук, ще стільки ж – підприємець із м. Рівне Сергій. Зерновідходи своїм транспортом допоміг доставити у звірогосподарство ще один житель с. Дерно Олег Кушнір. Ось такі гостинчики для звірини і птаства доставляють єгері на Новий рік і Різдво.

Подейкують, що в ці дні трапляється багато див, зокрема, відкривається небо й звірі та птахи можуть подякувати чи пожалітися Богові за людське ставлення до них. Наразі, єгері намагаються полегшити їх звірину долю, оберігають від браконьєрів, підгодовують, розповідають про лісових мешканців усілякі цікаві історії своїм дітям, іноді навіть гостинчики від них передають слухняним. А де звірі беруть гостинці для дітей – велика-превелика таємниця…

Сергій Цюриць,

прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.