Не паліть суху траву: уникнути пожеж – означає зберегти життя

Незважаючи на постійні нагадування про неприпустимість безконтрольного паління сухої минулорічної трави, кожного року спостерігається одна й та ж картина – полум’я, що гуляє полями і лугами. Люди спалюють суху траву з метою начебто прибирання, підлітки вбачають у тому забаву, не думаючи про наслідки.

Випалювання торішньої трави – неприпустимо. Вогонь, підхоплений вітром, здатен у мить перекинутись на лісові масиви, будівлі чи споруди, розташовані поблизу населених пунктів. Крім матеріальних збитків, вогонь несе смерть усьому живому на своєму шляху.

Вже у цьому, 2019-му році, пожежні групи державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУМЛГ долучалися до гасіння трав’яного сухостою в трьох районах – Маневицькому, Любешівському та Камінь-Каширському. Реакція рятувальників та лісівників було своєчасною, тож найстрашнішого вдалося уникнути.

Лісівники Волині докладають максимум зусиль для попередження вогню у лісі.  Не останню роль у цьому відіграє робота з населенням. Завдяки розумінню та відповідальному ставленню людей, превентивній роботі лісівників уже два роки поспіль вдається уникнути лісових пожеж. Тож закликаємо волинян допомогти підтримувати такий стан речей і надалі.

Більшість людей гине не від вогню, а від диму, що містить мікрочастки сажі та чадного газу. Особливу небезпеку він несе дітям, літнім людям із хворобами серця, органів дихання та судин.

Дим від паління трав’яного сухостою темний, густий, має неприємний запах. При підпалі травостою на городах та вздовж доріг відбувається забруднення повітря важкими металами. Повітря, забруднене викидами з заводів, фабрик, вбирається листям та травами. І отруйні речовини, накопичені за літній сезон, моментально вивільняються в атмосферу через температуру вогню.

Разом із травою та гіллям палає і сміття, пластикові пляшки, поліетиленові пакети, обгортки, утворюючи отруйний коктейль.

Після вогнища земля стає мертвою, гине насіння рослин і на поверхні, і під нею. Страждають молоді саджанці дерев – у них із легкістю обгорає кора. Особливо небезпечне паління трав’яного сухостою під час вітру: гаряче повітря нищить молоді пагони на величезних відстанях.

Вбиває вогонь і тварин та земноводних, дитинчат зайців, лисенят, їжаків, усіх птахів, що гніздяться на землі. Гинуть корисні комахи, які харчуються шкідниками з садів та городів.

Шкода від паління сухої трави очевидна – це загроза для живої природи, самої людини та її майна.

Необережність та недбалість карається і законом. Адміністративна відповідальність громадян за самовільне підпалення обчислюється штрафом, що становить від 170 до 1190 гривень. За пожежу на території заповідника – грошове стягнення в подвійному розмірі. Крім того, додається сума збитків, нанесених природі.

Давайте будемо відповідальними. Разом ми збережемо природну красу нашої Волині.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ