Лісокультурна кампанія триває кілька тижнів, а готуються до неї лісівники цілий рік ФОТО ВІДЕО

Для кожного лісівника першою і найголовнішою асоціацією зі словом «весна» є «посадка лісу». Розпочнеться вона уже зовсім скоро. У волинських лісах з мечем Колесова трудитимуться традиційно і працівники галузі, і представники громадськості, влади та учнівської молоді.  Поки ж лісівники проводять останні підготовчі роботи.

У державному підприємстві «Городоцьке лісове господарство», що у Маневицькому районі, цієї весни планують висадити близько мільйона сіянців. Тут завчасно подбали, аби посадкового матеріалу було вдосталь та належної якості.

Лісовідновлення планують провести на понад 350 гектарах площі. Частину відведено під природне поновлення, ще на частині створять лісові культури, тобто ростиме рукотворний  ліс.

Директор державного підприємства Віктор Данилюк розповідає, що лісокультурна кампанія триває кілька тижнів, однак лісівники готуються до неї весь рік.  

Це вимагає не лише фаховості, а й постійної праці та коштів. Загалом у 2019 році у цьому підприємстві на ведення лісового господарства буде витрачено до 20 мільйонів гривень.

Підготовка ґрунту, заготівля насіння, його висівання на розсадниках, догляд за сіянцями – їх необхідно прополоти, підлити, захистити від сонця або ж навпаки – дати більше доступу сонячному промінню.

Головний лісничий ДП «Городоцьке ЛГ» Сергій Бабік не приховує: то лише на перший погляд здається, що ліс росте сам по собі. Насправді підготовка до посадки лісових культур – справа клопітка. Не менш ретельна – проведення заходів, що сприяють відновленню лісу природним способом.

Розпочинається робота в рамках лісокультурної кампанії з підготовки ґрунту. І тривають такі заходи ще з осені.

Всі площі, відведені під заліснення, ретельно обстежуються. Визначаються місця, найбільш придатні для росту певних порід. Тоді лише складаються проекти. У проекті лісовідновлення необхідно врахувати всі природні умови та фактори. Усе заплановане потрібно чітко та аргументовано подати перед фахівцями під час публічного захисту проектів.

У проектах передбачено все до дрібниць: де які культури будуть створені, у скільки рядків. Де заплановані кормові ремізи – ділянки, які в майбутньому слугуватимуть укриттям для тварин.

 Ліс – єдиний природний ресурс, який відновлює людина. І об’єми лісовідновлення – такі ж, як і площі зрубів.

«Пустель на Волині точно не буде», – запевняє інженер лісових культур ДП «Городоцьке лісове господарство» Олена Некришевич і показує трирічні сосни, висаджені на одній із площ, які поволі перетворюються у молодий ліс.