Школою Героїв і лісівників називають Березовичівську ЗОШ І-ІІІ ст., що у Володимир-Волинському р-ні

Близько ста її вихованців брали участь в АТО (ООС), понад двадцять випускників стали лісівниками. І зараз у школі діє учнівське лісництво, до якого входять учні 8-11 класів. Днями до них завітали інженер з охорони і захисту лісу ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Роман Мосорук та прес-секретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць. Разом із керівником учнівського лісництва, заступником директора школи Ольгою Динькою вони провели лісовий урок, майстер-класи з фотосправи та лісової журналістики, відповіли на численні запитання юних лісівників.

– Свого часу цю школу закінчили кандидат економічних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту екологічної економіки й менеджменту Національного лісотехнічного університету УкраїниПавло Динька та кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування НЛТУ України Петро Хомюк, такі знані лісоводи, як Анатолій Динька, Юрій Динька, Ігор Динька… А загалом понад двадцять лісівників, – розповідає Ольга Анатоліївна. – Зараз у Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька навчається наш вихованець Тарас Тлучкевич. Торік учнівське лісництво заготувало 800 кг жолудя, допомагало лісівникам створювати нові культури. Діти люблять ліс і з радістю долучаються до всіх лісівничих заходів. Тож сподіваюся, що лісівники у Березовичах, як і ліс, ніколи не переведуться.

Зараз у школі навчається трохи більше 120 учнів, працює два десятки педагогів. Директор школи Тетяна Пилипюк з гордістю показує стенд, присвячений випускникам, які захищали цілісність держави на Сході України, розповідає про знаних лісівників, аграріїв, працівників освіти і науки, з повагою мовить про своїх колег-педагогів, теперішніх учнів та їхніх батьків. Каже: «Школа патріотична. Має вже власну історію і своїх героїв, якими гордиться».

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Довідково:

Павло Кузьмович Динька народився 15 березня 1958 р. у с. Яковичі Володимир-Волинського р-ну Волинської обл. У 1975-1980 рр. навчався на інженерно-економічному факультеті Львівського лісотехнічного інституту. Трудову діяльність розпочав 1980-го інженером із бюджетної діяльності та фінансів Володимир-Волинського держлісгоспу. У1982-1985 рр. навчався в аспірантурі кафедри економіки й організації лісової промисловості та лісового господарства Львівського лісотехнічного інституту.

У1986-1995 рр. працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри економіки й організації лісової промисловості та лісового господарства Львівського лісотехнічного інституту.

В 1996-1999 рр. обіймав посаду декана інженерно-економічного факультету Українського державного лісотехнічного університету. В 2000-2013 рр. працював директором з економіки і фінансів Науково-виробничого об’єднання «Світанок», директором з економіки і фінансів ТзОВ «Проектінвестбуд-КСД», доцентом кафедри економіки та менеджменту лісових підприємств Національного лісотехнічного університету України.

У червні 2014 р. був обраний на посаду директора Навчально-наукового інституту екологічної економіки і менеджменту Національного лісотехнічного університету України.

Автор понад 30 наукових та навчально-методичних праць. 

Петро Григорієвич Хомюк народився 1967-05-10 на Волині. У 1984 р. закінчив середню школу, після чого вступив на навчання до Львівського лісотехнічного інституту. У 1991 р. з відзнакою закінчив лісогосподарський факультет ЛЛТІ за спеціальністю «Лісове господарство» з присвоєнням кваліфікації «Інженера лісового господарства». У 1991 р. працював техніком другої категорії метеостанції ЛЛТІ. У цьому ж році вступив до аспірантури з відривом від виробництва, де навчався до 1994 року. За направленням з аспірантури у 1995 р. зарахований асистентом кафедри лісової таксації та лісовпорядкування. У 1996 р. в Українському державному лісотехнічному університеті (УкрДЛТУ) захистив кандидатську дисертацію на тему: «Динаміка типів лісу та морфолого-таксаційна структура деревостанів типологічного профілю А. Пясецького» за спеціальністю 06.03.03 лісознавство і лісівництво. Старший викладач кафедри лісової таксації та лісовпорядкування з 1999 р., доцент цієї ж кафедри – з 2000 р. Вчене звання доцента присвоєно у 2005 р. Здійснює підготовку фахівців з напряму підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство». За результатами навчальної і наукової роботи опубліковано понад 50 наукових та навчально-методичних праць.