Понад 5 млн податків надійшло у бюджет громади від лісгоспів, що працюють на території Прилісненської ОТГ

Сьогодні, 1 березня, відбулось позачергове сесійне засідання Прилісненської ОТГ (Маневицький р-н) за участю голови Прилісненської ОТГ Ігоря Терещенка, депутатів, старост сіл, директорів ДП «Маневицьке лісове господарство» Володимира Радіона та ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк.

Під час зустрічі Володимир Радіон та Віктор Данилюк наголошували, що основний напрям роботи підприємства – це ведення лісового господарства, охорона і захист лісу та його відновлення.

«За минулий рік ми відновили 762 гектари лісу. Цифра досить таки значна, але причиною цього не є бажання лісівників рубати більше, така ситуація через масштабне всихання лісу, а для лісівників це – велика проблема», – прозвітував директор ДП «Маневицьке ЛГ».

Володимир Радіон також зазначив, що протягом минулого року лісгосп в Прилісненську ОТГ сплатив податків на суму майже 2 млн грн. Сплачено податку з доходів фізичних осіб у сумі майже 885 тисяч грн, податок на землю, що становить 44 645 тисяч грн, лісовий дохід – 980 340 тисяч грн.  

Окрім того, директор Маневицького лісгоспу розповів про постіну допомогу населенню, сільським та релігійним громадам, бюджетним установам у забезпеченні паливом та пиломатеріалами для будівництва та ремонту будівель. Працівників та пенсіонерів підприємства забезпечують паливом  на пільгових умовах з 50-процентною знижкою вартості. Постійно надається допомога на передову у вигляді власної консервної продукції.

Володимир Олександрович розповів, що крім основної роботи вдалось реалізувати проекти, важливі для всієї громади. В 2018 році побудували автомобільну дорогу лісогосподарського призначення в Галузійському лісництві з сполучення сіл Галузія та Вовчецьк протяжністю 12 км, там же на початку лісової дороги облаштовано рекреаційний пункт. З початком навчального 2018 року функціонує Галузійське шкільне лісництво, кожному вихованцю учнівського лісництва напередодні Нового року вручили солодкі подарунки. Діти брали участь у посадці лісових культур, також заготовляли насіння. Пенсіонерів забезпечують дровами паливними та безкоштовно їх доставляють. У с. Карасин у 2018 році встановлено простору дерев’яну автобусну зупинку. Також у 2018 році лісництвом надана допомога у вигляді пиломатеріалів для перекриття школи, для облаштування дитячого майданчика та на потреби церкви.

Не оминуло питання засміченості лісу навколо населених пунктів. Лісівники постійно прибирають лісосмуги та і ліс в цілому, але, як виявляється, цього мало. Сніг зійшов – і знову бачимо  купи сміття повсюди. Володимир Олександрович запропонував спільно з ОТГ розпочати вирішення цього питання. Пообіцяв, що лісівники будуть допомагати всіма можливим силами: якщо необхідно, то і зроблять площадку для збору сміття.

Не лише про досягнення, а й про плани говорив директор ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк.

Не оминув і найактуальніших нині питань. Зокрема керівник лісгоспу зазначив, що значну увагу підприємство приділяє охороні лісу: «Для цього маємо 4 пожежних станцій, оснащених всім необхідним пожежним інвентарем, а також наявні 3 камери відеоспостереження, що охоплюють всю територію лісового фонду лісгоспу. В лісництвах обладнані пункти скупчення пожежного інвентаря. Це дає змогу лісовій охороні лісгоспу оперативно виявляти та успішно боротися з лісовими пожежами.

Крім того, у 2018-му було створено 100 км мінералізованих смуг та проведено 1200 км доглядів за ними. Великою проблемою, особливо весною є неконтрольовані випали сільгоспугідь, сінокосів, які часто стають причиною лісових пожеж.

Прошу депутатів, при зустрічі з громадами проводити роз’яснювальну роботу на згадану тематику».

Щодо безпосередньо участі лісгоспу у житті громади, то варто відзначити озвучені у звіті такі цифри: у 2018 році жителям Прилісненської ОТГ було реалізовано 1600 м куб дров паливних.

ДП «Городоцьке ЛГ» є одним із найбільших наповнювачів бюджету в Маневицькому районі. За 2018 рік сплачено податків та зборів до зведеного бюджету та ЄСВ у сумі 18 млн грн, що більше на 3 мільйони,  порівняно з відповідним періодом минулого року.

ЄСВ сплачено 4,2 млн грн, Дербюджет – 7,2 млн грн, та до місцевого бюджету – 6,6 млн грн.

В Прилісненську ОТГ сплачено 3 млн 60 тис. грн податків усіх рівнів.

Так, лише за січень-лютий місяці 2019 року уже сплачено 676 тис. грн податків.

«Оновлювалися існуючі рекреаційні пункти. Від цієї роботи  бачимо особливу віддачу населення, тому в цьому напрямку надалі будемо працювати. 

Питання, які вирішуються спільно, часто стосуються забезпечення місцевого населення якісними шляхами сполучення між селами.  Наші лісові дорогі вже давно стали соціальними. Цого року у їх розбудову підприємтсвом витрачено 450 тис. грн.

Чи не найбільше позитивних відгуків  отримали завдяки втіленню у життя соціальної ініціативи – будівництво зупинок громадського транспорту. Протягом 2018 року встановили зупинки в екостилі у селах Городок, Градиськ, Лишнівка та Прилісне. Очевидно, що на цьому така робота не завершиться, адже потреби ще є у багатьох куточках наших громад. Приємно, що ці деревяні споруди не лише створюють  зручності для місцевого населення, але є архітектурною прикрасою сіл.

Знову ж таки – завдяки спільним обговоренням з місцевим населенням було облагороджено неповторну місцину із джерелом поблизу села Троянівка.

У найближчих планах – допомогти в ремонті сільського клубу у селі Городок, місцевій школі –  завершити спорудження зимового саду при Городоцькому шкільному лісництві», – зазначив Віктор Данилюк.

Очевидно, що вирішення багатьох проблемних питань неможливе без активної співпраці лісівників з громадами. Державні лісгоспи – не є злом для лісу та громад, як це часто можна почути з політичних трибун. Лісівники живуть у громадах, працюють для їх розвитку і, незважаючи на всі проблемні моменти,  намагаються бути надійною підтримкою.

Суми «лісових» податків, що надходять у громади, засмічення, санітарний стан лісу та його відновлення – ТОП-теми зустрічей із громадами.

Про що перед громадами звітували лісівники Старовижівщини.

Лісвники Волині звітують про рік роботи у громадах, де живуть і для розвитку яких працюють

Прес-служба Волинського ОУЛМГ