Лісівники – дітям, діти – лісівникам: чому і чим така співпраця взаємовигідна

До Волинського ОУЛМГ завітали учні 4 класів Луцької гімназії №4.

Хлопці і дівчата займаються у гуртку юних туристів під керівництвом інструктора Центру туризму, спорту та екскурсій управління освіти, науки і молоді облдержадміністраціїі Тетяни Свириденко, прийшли ще й зі своїм вихователем Олександрою Герчук.

Про діяльність Волинського ОУЛМГ та державних підприємств гімназистам розповіли начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ, голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс та прес-секретар Сергій Цюриць.

Юних природолюбів особливо вразила розповідь Бориса Павловича про пожежі. Ніяк не могли повірити, що вогонь у торфовиськах може навіть зиму пересидіти, а весною спалахнути з новою силою. Сергій Бондарук у свою чергу поділився своїм спогадом про відвідини Звірівського лісу, де на власні очі побачив двох зубрів. Таким не кожен дорослий природолюб може похвалитися. А ось Ілля Турчин, Артем Омельчук, Максим Зубчик, Станіслав Кінах, Северин Костюк, Богуслав Лук’янов, Давид Головацький, Діана Мудрик, Данилко Бондаренко, Каріна Сидорук, Сергій Бондарук, Максим Чорний та Олександр Синюк все розпитували, чи важко працювати у лісоуправлінні, де можна здобути фах лісівника, хто заготовляє насіння, як вирощують сіянці сосон та дуба, на яких площах їх садять, чи важко з маленького деревця виростити великий ліс… Обговорили тему заготівлі стиглої деревини, вклад лісівників у розбудову держави, подякували Його величності Лісові за кисень і всі-всі його дари та ліки… І про мурашині міста згадали, про всіх звірів та птаство… А потім і про «квартири» для жуків, комах та черв’ячків поговорили. Виявляється, зумисне для них лісівники залишають частинку дерев, щоб вся ця дрібна братія мала де жити та свої для людських вух нечутні пісні співати…

А ще говорили про дбайливе ставлення до лісу гімназистів та дорослих людей. Також хлопці і дівчата спробували себе у ролі лісових фотокореспондентів та репортерів, а насамкінець ще й «пограли» у «міністрів, лісничих та підприємців»: хтось був начальником лісоуправління, інші його заступниками, ще хтось лісівниками і навіть підприємцями. Отож четвертокласник-гімназист, що потрапив у крісло «лісового міністра Волині», у зв’язку з настанням весни розпорядився розпочати лісокультурну кампанію та підготовку до збору березового соку. А вже «гімназисти-підприємці» виступили з ініціативою «солодкий врожай» вигідно продати до Польщі (клас вивчає польську мову).

Дізналися юні природолюби й про правила поведінки у лісі і одностайно зголосилися їх виконувати, а ще взяти участь у створені бодай невеличкого лісочка, скверика або ж лісової алейки. І, до речі, найменша алейка, створена такими ж маленькими природолюбами Луцької гімназії №4, уже росте на території Волинського ОУЛМГ: так само, прийшовши кілька років тому на екскурсію до ВОУЛМГ, гімназисти посадили для лісоуправлінців декілька туй – і вони прижилися, тепер радують дорослих лісівників.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ