У ДП «Ковельське ЛГ» відбулися протипожежні навчання

Пожежна безпека – найпершочерговіша вимога кожного підприємства. Дбають про це і в ДП « Ковельське ЛГ». Всі цехи і підрозділи пройшли суворі перевірки на предмет забезпечення пожежінвентарем, підготовленості працівників до критичних ситуацій, наявності куточків протипожежної безпеки.

Цього року було розроблено і затверджено заходи з пожежної безпеки, всі відповідальні працівники пройшли відповідне навчання. Та, як кажуть, протипожежних заходів ніколи не буває багато. Отож у ці весняні дні на підприємстві відбулися навчання з пожежної безпеки. Його провів провідний фахівець цивільного захисту Ковельського міськрайонного відділу УДСНС у Волинській області Андрій Шрамко.

У навчанні взяли участь майстри лісу, помічники, лісничі, інженери, головний лісничий. За кожним із них закріплене певне поле діяльності, що вимагає компетентності та спеціальних знань. Тож усі з увагою слухали досвідченого фахівця.

Після теоретичної частини відбулося практичне навчання. Для цього працівники Ковельського міськрайонного відділу УДСНС у Волинській області задіяли пожежний автомобіль АЦ на базі автомобіля МАЗ, продемонстрували, як працюють системи водозаборобу та подачі води. Ці повнопривідні автомобілі з ємністю цистерни 4 тонни, ємністю піноутворювача 500 літрів, потужним насосом на 60 літрів на секунду, просторими кабінами з можливістю кріплення дихальних апаратів дозволяють приборкувати пожежі високої складності.

Два таких автомобілі ковельські ДСНСники отримали ще в 2017-му, цьогоріч ДСНС України передала на Волинь ще чотири більш модифікованих версії автомобіля – АЦ-4-60(530927)-515М, – розповів Андрій Олександрович. – Кожен із них оснащений лафетним стволом, цистерною на 4 тисячі літрів води та баком на 400 літрів піноутворювача, центробіжним насосом продуктивністю 60 л/с, переносною електростанцією потужністю 5,5 КВт, мотопомпою продуктивністю 30 л/с, електризованою автоматичною лебідкою, укомплектований аварійно-рятувальним інструментом (бензорізом, бензопилою) та ручним інструментом, а також комплектом пожежних рукавів українського виробництва.

Базу авто МАЗ виготовляють у Білорусі, а комплектуючі, скажімо, цистерни, насоси та інше – українські. Тут є генератор змінного струму, що здатен видати і три фази, і дві – 220 та 380 вольт, 70 метрів переносного кабелю, який забезпечує електроживленням, розкладна «щогла», із допомогою якої рятувальники матимуть змогу освітлювати місце для проведення аварійно-рятувальних робіт у темну пору доби, нові насоси – «шістдесятки». Підприємство-виробник сучасної української пожежно-рятувальної техніки – промислова компанія «Пожмашина».

Лісівники не тільки ознайомилися з роботою пожежних, а й напрацювали систему спільного злагодження та взаємодії.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ