Чотирилапі мисливці, які вміють шукати… трюфелі, побували у Луцькому «AdrenalinCity»

У Луцьку у спортивно-розважальному комплексі «AdrenalinCity»  в суботу, 9 березня, стартувала Національна виставка собак усіх порід рангу CAC. А вже у неділю тут відбулася Міжнародна виставка собак рангу FCI-CACIB «Волинська весна».

На відкриття завітав президент Кінологічної спілки України Георгій Онищенко. Він привітав учасників з цією неординарною подією, наголосив на важливості племінної роботи, побажав усім гарних виступів і перемог.

– Попри Національну у ці дні вперше за всю історію виставок на Волині відбудеться Міжнародна виставка собак усіх порід рангу FCI-CACIB, – наголосив голова Волинського обласного осередку Кінологічної спілки України «Маршал» Ігор Жмурко. – Окрім українських учасників, до нас завітали гості з Білорусії, Польщі, Угорщини та Фінляндії.

Загалом, для участі в Національній та Міжнародній виставках власники зареєстрували понад сім з половиною сотень чотирилапих. Серед них чимало собак рідкісних і мало знаних для широкого кола порід. Зокрема мені вперше поталанило побачити трійку здоровезних кошлатих тибетських мастифів, два велетенських італійських Кане-Корсо (охоронці), а ще вперше до Луцька завітали двійко логотто романьйоли – італійських водяних собак. Останніх в Україні ще й двох десятків нема. Ними займаються тільки двоє заводчиків – Ярослава Березюк з Волочийська і Зінаїда Тарнавська із м. Городок Хмельницької області. Луцьк таких собак приймає у себе вперше.

– Ця одна з найдревніших порід собак раніше використовувалася в Італії, як і лабрадори, для полювання на дичину, – розповідає пані Ярослава. – Та згодом через зміну природного середовища цього кмітливого пошуковця стали використовувати для пошуку… трюфелів. На сьогодні це собаки для шоу, але вони мають добрий нюх, нижній і верхній зір і ми з Ярославою заповзялися довести, що ця порода варта уваги та всілякої підтримку і в Україні.

Першого дня подивитися на найвірніших чотирилапих друзів людини прийшло сотні лучан.  Волинський обласний осередок Кінологічної спілки України «Маршал», який виступає головним організатором цих двох виставок, подбав про комфортні умови перебування для власників собак і їх вихованців, різноманітні виставки-продажі кормових добавок та собачу амуніцію.

Такси, добермани, будьдоги, ротвейлери, самоїди, ши-тцу, сенбернари, мініатюрні шнауцери, ньюфаундленди, болонки, пекінеси, бультер’єри, мопси, чихуа-хуа, доги, грифони, чау-чау, біглі, різноманітні вівчарки, сеттери, лабрадори, американські акіти, чихуа-хуа… Відвідувачам виставки можна було помилуватися і навіть погладити золотистих ретріверів, доберманів та інших елітних порід собак.

– Глядачі можуть на власні очі побачити собак 70 порід, чимало з яких вважається рідкісними або й унікальними, – каже заступник голови Волинського обласного осередку Кінологічної спілки України «Маршал» Антон Демчук. – Загалом же у ці два дні на рингах виступили понад 750 собак з усіх куточків України та зарубіжжя.

Сергій ЦЮРИЦЬ, прес-служба Волинського ОУЛМГ