Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вік

IMAG131113 січня – Щедрий Вечір. На Волині у цей день ходять щедрувальники, водять «Козу», «Журавля», «Ведмедя», «Маланку». Дівчата традиційно гадають та ворожать, пробуючи дізнатися про своїх суджених чи бодай їх професію. Це єдиний вечір у році, коли дорослі закривають очі на парубочі бешкети. А ті можуть соломою протрусити стежку від домівки одруженого чоловіка до його таємної любки, або ж зняти ворота у господаря, який дочки не пускає на вечерникування. А раніше і взагалі могли навіть воза витягти на дах будинку. У Луцьку напередодні відбувся обласний огляд-конкурс різдвяних вертепів, колядниківських та щедрувальних гуртів, тож луцькі хлопці й дівчата пройшли гарний гарт, відчули смак різдвяно-новорічних співів і скрізь у цей день чутно їх спів.
Щедрий вечір, пане господарю,
Стережи, Боже, твого товару,
Твого товару, всякого статку,
Молім Бога за отця, за матку,
Добрий вечір!
Щедрують на вулицях, у крамницях, в установах. Прийшла така щедрувальна ватага і до Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. Хлопці й дівчата займаються у недільній школі храму ікони Холмської Божої Матері, що діє поруч із лісоуправлінням. Між ними давно склалися добросусідські стосунки. Лісівники при можливості намагаються допомогти у будівництві нового храму, а святі отці, хористи і ось учасники недільної школи підтримати лісівників духовно. Цей раз прозвучали колядки, щедрівки, віншівки та побажання миру, щастя і добра. Лісівники обдарували дітей ласощами.
У ці Різдвяно-Новорічні свята колядки і щедрівки лунають і в домівках лісівників. Їх поважають і люблять дорослі і діти. Та й самі лісівники вміють і люблять колядувати та щедрувати, бережуть наші звичаї і традиції, як і ліси. Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вік!.. Хай наступний рік буде щедрим на мир, мудрість, добро та щастя.
Сергій Цюриць,
прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На фото Олександра Боровицького: учасники недільної школи в ІЕЦ ВОУЛМГ.