У центрі уваги волинських лісівників – безпека на виробництві та виконання планових зобов’язань

На базі ДП «СЛАП Ратнеагроліс» відбулася виїзна нарада-семінар головних інженерів та інженерів з охорони праці державних лісомисливських господарств. Її провели заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський та головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів управління Олександр Боровицький.

На порядок денний винесено три питання: «Огляд та дотримання вимог при лісозаготівельному виробництві та на проміжних лісоскладах ДП «СЛАП «Ратнеагроліс»,  «Стан охорони праці на підпорядкованих підприємствах області» та «Виконання завдань виробничої програми березня 2019 року».

Розпочалася нарада-семінар з огляду новозбудованої центральної садиби ДП СЛАП «Ратнеагроліс», знайомства з облаштуванням робочих місць працівників, оформленням приміщень, у тому числі кабінету з охорони праці, наочною документацією.  Відтак після короткого інструктажу учасники наради-семінару вирушили у Заболоттівське лісництво. Там ознайомилися з облаштуванням проміжного складу, шлях до якого прямував лісовою автомобільною дорогою, збудованою підприємством. Також побували на лісозаготівельній ділянці, де ведеться рубка головного користування. Головним питанням цього практичного туру було вивчення досвіду з організації безпекових заходів та стану охорони праці на підприємстві, зокрема, й під час виконання підготовчих та лісозаготівельних робіт. Головний інженер та інженер з охорони праці ДП «Ратнеагроліс» Сергій Петрук та Анатолій Куцевич продемонстрували будиночок для лісозаготівельної бригади, де можна перечекати негоду, відпочити, пообідати, оглянули місце для ремонту та заправки бензопил, наочну та техногогічну документацію, саму лісосічну ділянку, де ведеться валка лісу. Інженери  могли ознайомитися з організацією там верхнього складу, роботою трелювального трактора, поговорити про особливості забезпечення засобами колективного та індивідуального захисту, технічне оснащення та безпекові особливості роботи вальників лісу, поспілкувалися з членами лісорубної бригади, лісничим та майстрами лісу.

Відтак в  адміністративному приміщенні ДП «Ратнівське ЛМГ» відбулася заключна частина наради-семінару. Її відкрив заступник начальника управління Олександр Рибчинський. Він акцентував, що безпека працівників, організація їх робочих місць, побуту, відпочинку, проходження навчання та інструктажів має бути серед першочергових питань керівництва лісогосподарських підприємств.

З доповіддю про стан охорони праці на підпорядкованих підприємствах області виступив головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Олександр Боровицький. Він наголосив на важливості виконання законів, наказів, положень та інструкцій щодо охорони праці та безпекових заходів усіма працівниками, адже від цього залежить їх життя та здоров’я працівників. Говорячи про профілактичну роботу, зазначив, що минулого року працівники служби охорони праці управління спільно з обласною організацією профспілки працівників лісового господарства провели 27 виїздів на лісопідприємства, під час яких  перевіряли наявність та дотримання інструкцій з охорони праці, технологічних процесів, карти ідентифікації, оцінки й усунення неприйнятних ризиків на робочих місцях працівників, санітарно-гігієнічні умови виробничих територій, санітарно-побутові умови працівників, стан лісових автомобільних доріг, виробничих територій підприємств,  технічний стан машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Особлива увага зверталася на дотримання вимог експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв та обладнання, що працює під тиском, також стан будівель та споруд, пожежну безпеку та дотримання вимог технічної експлуатації електроустановок споживачів. За результатами виявлених недоліків проведено 4 засідання комісії оперативного адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці. Ще 806 обстежень нормативно-правових актів стану охорони праці, під час яких виявлено 2565 порушень які було усунено, призупинено роботу 65 одиниць обладнання, 23 пристосування та 39 технологічних процесів, провели самі служби охорони праці підприємств. За порушення вимог нормативно-правових актів з питань з охорони праці 23 посадові особи отримали догани, 5 – звільнено, догани винесено і 5 робітникам, ще 2 звільнено.

Олександр Боровицький зауважив, що питання охорони праці – під особистим контролем начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка та його заступників. Наголосив, що працівники підприємств безкоштовно забезпечуються спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, на придбання яких торік витрачено 3 млн 101 тис. грн. Відповідно до ст.. 166 КЗпП України на роботах із шкідливими умовами праці працівникам підприємств видаються безкоштовно за встановленими нормами молоко чи рівноцінні харчові продукти, на які витрачено 49 тис. грн. Дієвим механізмом профілактики травматизму залишається цільове навчання, проведення семінарів та оглядів-конкурсів, на що витрачено 900 тис. грн.

Також акцентував, що на обов’язкові попередні, періодичні і позапланові медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах з небезпечними чи шкідливими умовами праці, торік виділено 152 тис. грн, а за всіма джерелами фінансування на охорону праці витрачено 15 млн 764 тис. грн, що на одного працюючого становить 4 тис. 983 грн.

Було також обговорено основні завдання роботи з питань охорони праці в управління та підпорядкованих підприємств на 2019 рік. Серед них –проведення на належному рівні профілактики роботи щодо попередження виробничого травматизму; ідентифікація небезпек та оцінка ризиків на робочих місцях, постійне вдосконалення технологічних процесів; виконання комплексних заходів по досягненню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці і виробничого середовища на основі управління ризиками; підвищення існуючого рівня стану охорони праці; попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій.

Заступник начальника управління Олександр Рибчинський продовжив нараду з головними інженерами державних лісомисливських підприємств. На ній йшлося про виконання березневих завдань виробничої програми. Зокрема, Олександр Павлович проаналізував дотримання графіків заготівлі та переробки головних сортиментів, організацію лісосічних робіт, вивозку деревини, залишки її на складах, цінову політику. Головні інженери змогли обмінятися думками щодо вирішення тих чи інших виробничих питань, поділитися власним досвідом роботи.

Ця нарада-семінар стала своєрідним підсумковим етапом роботи інженерів лісопідприємств  за перший квартал 2019 року та підготовкою до Всесвітнього дня охорони праці.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ