Під час сесії селищної ради маневицькі лісівники розповіли про роботу за рік

22 березня відбулось чергове сесійне засідання Маневицької селищної ради. Участь взяли голова Маневицької селищної ради Олександр Гаврилюк, заступник селищного голови, спеціалісти, депутати та головний лісничий ДП «Маневицьке лісове господарство» Віталій Пащук, який поінформував про роботу лісгоспу за рік.

Під час зустрічі головним лісничим ДП «Маневицьке ЛГ» наголошено, що основний напрям роботи підприємства – це ведення лісового господарства, охорона і захист лісу та його відновлення.

«За минулий рік ми відновили 762 гектари лісу, цифра досить таки значна, але причиною цього не є бажання лісівників рубати більше, така ситуація через масштабне всихання лісу, а для лісівників це велика проблема», – зазначив Віталій Пащук.

Під час зустрічі з громадою було піднято проблему всихання соснових насаджень та самовільних рубок.

У своїй доповіді головний лісничий не оминув увагою фінансових питань. Зокрема окреслив основні показники діяльності підприємства за 2018 рік: в Маневицьку селищну раду сплачено податків на суму 8 млн 929 тисяч грн. Сплачено податку з доходів фізичних осіб 7 млн 860 тисяч грн, податок на землю 364 866 тисяч грн, лісовий дохід 757 875 тисяч грн., податок на нерухомість 9,405 тис. грн – тож лісогосподарські підприємства є надійною опорою та стабільною підтримкою громадам.

Доповідач нагадав також про оголошення «сезону тиші» в період з 1 квітня по 15 червня  2019 року в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами на території «відтворювальних ділянок».

Віталій Гнатович розповів, що крім основної роботи, вдалось організувати проекти, важливі для селища. В 2018 році побудували дві  дерев’яні автобусні еко-зупинки.

З початком навчального 2018 року продовжує свою діяльність Маневицьке шкільне лісництво. Лісівники постійно долучаються до їхнього життя. Діти у свою чергу брали участь у посадці лісових культур, також заготовляли насіння.

Не оминули й питання засміченості лісу навколо населених пунктів – лісівники постійно прибирають лісосмуги та і ліс у цілому, але, як виявляється, цього недостатньо… Сміття досі є повсюди. Тож, наголосив доповідач, необхідно спільно розпочати вирішення цього питання. Лісники ж зі свого боку й наділі  всіма можливим силами будуть допомагати та сприяти у вирішенні питання засміченості лісу.

Очевидно, що вирішення багатьох проблемних питань неможливе без активної співпраці лісівників із громадами та селищними радами. І саме такі зустрічі стають своєрідним стартовим майданчиком для вдосконалення взаємовигідної для всіх співпраці.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ