Студенти Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька привезли зі Львова «срібло» березневої лісівничої олімпіади

За ініціативи директора навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НЛТУ України доктора сільськогосподарських наук, професора Степана Миклуша втретє відбувається лісівнича олімпіада серед студентів випускних курсів коледжів спеціальності «Лісове господарство» з фахових дисциплін. Її мета – виявлення талановитих студентів і залучення їх до подальшого навчання за обраною спеціальністю.

Цьогоріч учасниками березневої олімпіади стали також студенти Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька. Волинський виш у Львові представляли Павло Бакун та Олександр Буслюк (43 група), Богдан Кузьмич (44 група), Олександр Богдан (45 група) на чолі з керівниками Лілією Вирович та Галиною Сахарук. У цьому році в конкурсі взяли участь 32 студенти із 11 профільних коледжів.

Її учасників привітав проректор з науково-педагогічної виховної роботи і міжнародних зв’язків, кандидат технічних наук, доцент кафедри лісових машин Микола Борис. Микола Михайлович наголосив, що олімпіади сприяють вихованню висококваліфікованих працівників для лісової галузі. Він розповів про навчальний заклад, його викладачів, студентство, акцентував увагу присутніх на перевагах навчання у старовинному місті Лева, а також запросив на навчання усіх учасників цьогорічної олімпіади.

З вітальним словом звернувся до присутніх і директор інституту проф. Степан Миклуш. Степан Іванович підкреслив важливість підготовки фахівців лісового господарства, значення лісів для людства та економіки держави, а також ознайомив присутніх з положенням про олімпіаду, представив журі, розповів про порядок виконання завдань.

Згідно з положенням, учасники олімпіади виконували теоретичні і практичні завдання з таких фахових дисциплін: дендрологія, деревинознавство, лісознавство, лісівництво, лісові культури, лісова таксація, лісозахист. Кожен із учасників мав можливість максимально отримати 100 балів. Теоретична частина була побудована у вигляді тестів, а практична ‒ у формі індивідуального завдання, яке включало визначення видів дерев і рослин-індикаторів за гербарієм, встановлення виду та методу рубки догляду за лісом, призначення рубки головного користування, визначення стовбурових шкідників за пошкодженнями і збудників хвороб за плодовими тілами, визначення насіння лісових порід за зразками, обчислення таксаційних показників стовбура зрубаного дерева і деревостану, визначення деревної породи за зразками деревини.

Загалом учасники олімпіади успішно справилися з поставленими завданнями. Степан Миклуш відзначив їх наполегливість та добрі знання з лісознавства, лісівництва, лісових культур і деревинознавства.

На третій день голова журі проф. Л. С. Осадчук і директор ННІ ЛСПГ проф. С. І. Миклуш поділилися враженнями з керівниками груп, обговорили окремі етапи олімпіади, підвели підсумки і відзначили нагородами переможців. Серед студентів Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька відзначився Олександр Богдан, який зайняв 2 місце. Павло Бакун, Олександр Буслюк та Богдан Кузьмич за участь в олімпіаді отримали подяки. А перші місця вибороли студенти Сторожинецького та Березнівського лісових коледжів Святослав Ігнатюк, Микола Терлибавка, Олег Опалько та Роман Шидловський.

Учасники олімпіади побували на екскурсії в музеї деревини. Її для молодих науковців та їх керівників організував кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Василь Заячук Василь.

Молоді лісівники отримали щонайкращі враження від вишу та древнього Львова і після закінчення коледжу мріють про навчання в одному з найстаріших лісівничих університетів Європи.

Ліля ВИРОВИЧ