Першими на Волині лісокультурну кампанію-2019 завершили у державних підприємствах «Городоцьке ЛГ» та «Ратнівське ЛМГ»

Лісівники не лише відновлювали ліс, а й традиційно проводили акції для громадськості. Як у Городоцькому (Маневицький р-н), так і Ратнівському лісгоспі до посадки лісу долучалося понад 250 учасників.

У ДП «Городоцьке ЛГ»  лісовідновлення проведено на площі 352 га, із них лісових культур та сприяння природному відновленню проведено відповідно 72 га та 241 га, а площа 39 гектарів – залишиться під природне відновлення таких лісоутворюючих порід як вільха, береза, ялина.

Найбільший об’єм  робіт  по створенню лісових насаджень проведено в Лишнівському – 71,8 га, Троянівському – 57,6 та Новорудському – 51,8 га лісництвах.

Всі лісництва виконали завдання відповідно до затверджених «Проектів  лісових культур, сприяння природному відновленню лісу та природному відновленню лісу на 2019 рік».

Цьогорічна весна сприяла тому, що  всі заходи були проведені за оптимальних  умов –   невисока температура повітря, достатньо вологий грунт. Садивний матеріал: сіянці сосни звичайної, ялини європейської, дуба звичайного, липи, вільхи – був використаний із тимчасових лісових розсадників лісництв, а сіянці модрини були закуплені у ДП «Волинський ЛСНЦ».

Особливо приємно, що до весняної лісокультурної кампанії щороку долучається все більше й більше громадськості.

Учасниками акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» 2019 року були учні, вчителі, технічні працівники  всіх загальноосвітніх шкіл, які знаходяться в зоні діяльності Городоцького держлісгоспу: Городоцької, Прилісненської, Лишнівської, Новорудської, Троянівської.

Стало хорошою традицією садити весною ліс і для священнослужителів Маневицького благочиння.

Водночас вперше участь в акції посадки лісу працівники луцької рекламної агенції Aqua Print.

Розповідають: щойно прочитили в інтернеті про те, що лісівники запрошують   взяти участь в акції, відразу ж віддзвонилися, домовилися про день проведення робіт.

 Всі молоді і надзвичайно активні, а ще – небайдужі до стану екології. Молоді люди  отримали змогу долучитись  власноруч до садіння тендітних сіянців сосни звичайної, берези повислої, дуба звичайного, які в майбутньому стануть окрасою та багатством  Волинського лісу, зрештою поспілкувались із лісівниками, дізнались багато цікавого про ліс.

 Середа, 27 березня стала завершальним днем проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», до якої долучились працівники ковельських  лісопереробних  фірм ТзОВ «Волма» та ВП  КДК – загалом 22 людини. Такою дружною командою було висаджено сіянці на площі 1 га за декілька годин.

Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» пройшла також у всіх лісництвах ДП «Ратнівське ЛМГ» без винятку.

Участь взяли працівники Ратнівської райдержадміністрації, працівники силових стуктур Ратнівського району, представники органів місцевого самоврядування, учні Ратнівського, Здомишельського, Кортеліського та Жиричівського шкільних лісництв.

Під час акції було посаджено 8 га лісових культур, висаджено біля 40 тисяч штук деревних та чагарникових порід.

Всім учасникам акцій лісівники щиро вдячні за небайдужість до  майбутніх лісів!

Прес-служба Волинського ОУЛМГ