Очільники та представники громад Любомльщини створили свій розмаїтий ліс

На території лісових масивів ДП «Любомльський лісгосп» зібрались голови ОТГ Любомльщини, старости, представники громад, щоб зробити свій внесок в історію творення лісу. Разом із лісівниками заліснили ділянку суцільного зрубу, яка потребувала лісовідновлення, долучившись до завершальної у цьому році акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Під час цього лісокультурного заходу учасники мали чудову нагоду ознайомитись із клопітким, тривалим і нелегким процесом – відновлення та створення нових насаджень на усіх лісосіках, плекання лісових культур різного віку, доглядів за ними, рубками у молодняках, побачили підготовлену площу тимчасового розсадника, де вирощуватимуться сіянці сосни для наступного сезону. Увесь комплекс та об’єм цих робіт за всіма канонами та правилами лісогосподарської діяльності демонструвала показово довколишня територія, куди були запрошені гості. На цьому наголосив директор Любомльського держлісгоспу Володимир Туревич: «Ми зібралися на суцільно-санітарній рубці, яка була відведена внаслідок ураження короїдом. Поряд – насадження 2004 року, їм 15 років, тут уже проводилисьрубки догляду. Ще через років 15 сподіватимемося, що тут ростиме гарний ліс, як оцей стиглий, що поруч. Через дорогу ви бачите культури 2015 року, їм на сьогодні 4 роки. А углиб лісу є лісовий розсадник, посів у якому ми ще відклали, чекаючи теплої погоди. На ділянці будемо садити в основному сосну, але разом із тим вводити листяні породи – березу і дуб червоний. Адже, враховуючи фактор всихання соснових насаджень на цій ділянці, ми створимо кулісу листяних порід, очікуючи, що сосна тут надалі не буде вражатися шкідником. Окрім того, посадимо модрину і горобину чорноплідну, створюючи так звані ремізи – це плодоносні дерева та кущі для живлення та схову птахів і тварин. Такий різнобарвний ліс тут має бути».

Учасниками акції також стали – директор із сусіднього Прибузького лісгоспу Володимир Корецький разом із очільниками і представниками ОТГ, на чиїй території знаходяться ліси цього держлісгоспу.

Декотрі учасники щиро зізнавались, що вперше садять ліс. Утім у деяких уже є відповідний досвід. На радість усім під час акції пішов рясний дощ, щедро поливши ділянку із новими лісовими культурами.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ