Річниця трагедії: у пам’ять про тих, хто рятував Україну від біди Чорнобиля…

Волинські лісівники надали для створення зеленого меморіалу «Героїв-захисників: героїв-чорнобильців, героїв-інтернаціоналістів, героїв АТО» понад 200 саджанців липи, сосон, беріз, вільхи, горобини.

Нещодавно такий з’явився у Луцькому міському парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. Автором ідеї став син ліквідатора-чорнобильця Олександр Лукашевський, а натхненником і промоутером його створення – голова Громадської організації «Спілка «Чорнобиль» Федір Рузак. Він і подякував у результаті за допомогу та співпрацю волинським лісівникам в особі Олександра Кватирка.

dav

Волинське ОУЛМГ співпрацює з багатьма громадськими організаціями. Не випадковою є підтримка членів  ГО «Спілка Чорнобиль», адже до ліквідації Чорнобильської катастрофи свого часу долучилися і лісівники Волині.

Цьогоріч до Волинського ОУЛМГ звернувся голова Федір Рузак, зазначивши у листі, що створенням пам’ятної алеї у парку Луцька прагнуть вшанувати ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Разом із керівництвом Луцької міської ради вибрали місце для пам’ятної алеї-скверу у Луцькому парку культури та відпочинку імені Лесі Українки та визначилися з породним складом дерев та кущів. Відтак до справи долучилися начальник управління Олександр Кватирко, головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Володимир Неводнічик (він свого часу також був задіяний у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи), директор ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Тетяна Неводнічик з колективом, прес-служба ВОУЛМГ.

Як результат – у затишному кварталі парку культури та відпочинку були висаджені липи, берізки, дуби червоні, вільха, горобина… А тоді настала черга працівників парку та депутата Луцької міської ради Сергія Балицького, які забезпечили учасників акції лопатами та відрами.

Посадили дерево в пам’ять про Героїв-захисників: героїв-чорнобильців, героїв-інтернаціоналістів, героїв-АТО (ООС) більше сотні садівничих. Серед них – ліквідатори Анатолій Лучко (до речі, його зять був і в АТО), Петро Нікітенко, Святослав Плита, Віктор Назарчук, Сергій Матусевич, вдова ліквідатора Любов Данилівна Дідик, полковник міліції Анатолій Дмитрович Блажко, донька Петра Морозовського Ірина (вона також брала участь в АТО), лісівник-пенсіонер Михайло Генсюр, а ще працівники Волинського обласного краєзнавчого музею, Палацу учнівської молоді, Луцького НТУ, Луцького медучилища, студентська рада Волині…

Тоді ж відбувся меморіальний захід «Разом вшануймо героїв».

Загалом учасниками акції стали більше 150 активістів. Першими висадили калину студенти факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Луцького НТУ Максим Мацюк та Валентин Власов. Серед учасників акції були студенти факультету бізнесу та факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій.

Новий меморіальний сквер знаходиться у мальовничій частині парку культури і відпочинку – неподалік місточка закоханих, поповненої новими стендами про флору і фауну Волині, зовсім поряд – містечко атракціонів для молоді і дітей, Луцький зоопарк, «проспект ліхтарів». Звісно, меморіальний парко-квартал потребує ще насаджень. За декотрими деревами, які тут ростуть, необхідний особливий догляд чи лікування, інші варто прибрати через їхній вік чи хвороби.

Організатори мріють, щоб поряд уже висаджених у майбутньому тут з’явилися реліктові і рідкісні паркові дерева – гінкго дволопатеве, трояндове, оцтове, коркове деревця, магнолії, туї і ялівці, декоративні кущі та квіткові раритети. Це буде найкращою вдячність громадськості і містян нашим Українським Героям.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ