Директор школи на Маневиччині: «Працюючи в різних галузях, ми разом із лісівниками опікуємося майбутнім України – дітьми»

Передсвяткові дні – не привід припиняти тематичні зустрічі зі шкільною молоддю. Особливо, коли є нагода поспілкуватись із справжніми та щирими учнями ЗОШ I-III ступенів села Велика Осниця Маневицького району – саме тут сьогодні, 26 квітня, відбувся черговий відкритий урок.

Керівник-координатор Лісівничого молодіжного центру, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», Валентина Юхимчук провела тематичне заняття для учнів 4-х та 8-х класів. Говорили про престиж професії лісівника, величезну відповідальність та любов до лісу. І звісно – про найболючіші нині питання спалювання торішньої трави та засміченості навколишнього середовища.

Зі вступним словом до дітей звернувся головний лісничий державного підприємства «Колківське лісове господарство» Руслан Люшук: «Сьогодні мета – це, в першу чергу, донести до нашого майбутнього, до вас, дітей, які навчаються у школах, головні питання, заохотити потенційних працівників лісової галузі до вступу в середні спеціальні та вищі навчальні заклади. У майбутньому мріємо мати молодих кваліфікованих спеціалістів лісового господарства. Ніхто краще не буде працювати в рідному краї, як місцеві мешканці сіл та селищ. Люди повертаються додому – і вже знають, яка територія краща для якої сфери праці. Тож приносити користь Волині ніхто ефективніше вас не зможе. Друге питання – паління торішньої трави. І це проблема не лише нашого підприємства, району, області, а всієї України. Тож ведемо просвітницьку роботу та пояснюємо вам, дітям, про небезпеку та відповідальність. Говоримо про знищення вогнем усього живого, шкоду навколишньому середовищу, бо ж виділяється чадний дим. Ви так само можете реагувати та робити дорослим зауваження щодо неприпустимості паління сухої трави».

Охайна та привітна школа села Велика Осниця справила незабутнє враження на гостей. Приємно було відвідати кімнату-музей та долучитися до благодійного ярмарку, що якраз у передвеликодній період розгорнувся з ініціативи школярів.

Директор школи Віта Ковбасюк висловила щиру вдячність за такий візит лісівників: «Вже перші слова Руслана Володимировича та Валентини Петрівни запалили цікавість в очах дітей. А відеоролики додали усвідомлення, як саме доглядати, берегти та цінувати ліс і якою важкою є щоденна праця, покладена на плечі лісівників. Дуже тісно співпрацюємо із місцевим лісництвом Великої Осниці, зокрема лісничим Павлом Форманчуком. Постійно долучаємося до спільних акцій «Посади дерево», «Чисте село – чистий ліс». Щорічно долучаємося до посадки лісу. Не лишає без уваги і Колківське лісництво – наші діти є активними учасниками різних заходів, конкурсів. Тому надзвичайно тішить – працюючи в різних галузях, ми разом опікуємося майбутнім України – дітками».

Після розмови та перегляду відеоролика дітки отримали інформаційні флаєри на згадку про зустріч із лісівниками.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ