Олександр Кватирко: «Працюємо, щоб рівень ведення мисливського господарства на Волині був європейським»

Учора, 26 квітня, у ДП «ЛМГ «Звірівське» випустили на волю 80 фазанів. Ще 50 птахів у природних умовах Ківерцівщини живуть з осені минулого року. Решту лісівники утримують у вольєрі – птахи невдовзі дадуть потомство.

Збільшення чисельності та різноманітності мисливської фауни – одне з головних завдань, над яким працюють лісівники Волині.  Звісно, крім охорони від браконьєрства та підгодівлі, що невід’ємні в умовах розвитку мисливського господарства.

Адже кількість та видовий склад дичини – основний показник рівня та культури мисливства. На цьому наголошує начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

– Ми робимо акцент на вольєрне розведення диких тварин та птахів. Уже маємо 9 вольєрів. Ще шість добудовується, вони готові на 80%. Там живуть олені, лані,  дикі кабани, з пернатих – качки, фазани, – зазначає Олександр Кватирко.

Останніми роками розвитку мисливства на Волині приділяється значна увага. Про це свідчать цифри: протягом 2014-2018-го загальні річні суми витрат коштів державних підприємств на мисливство збільшились із 4 до 12 мільйонів. Лише за перший квартал 2019 року вже вкладено понад мільйон.

Це далеко не межа, зазначає головний лісівник області. Адже цілі поставлено досить високі – довести культуру мисливства до європейського рівня.  Олександр Кватирко неодноразово наголошував, що Волинь має потенціал і всі можливості для того, щоб полювання в наших угіддях вважалося престижним, щоб до нас приїздили європейські мисливці, щоб підприємства заробляли на організації полювань кошти і мисливське господарство врешті стало прибутковим.  

Досягнути цього цілком можливо. Так, це не станеться за рік. Але невеликими та впевненими кроками результат обов’язково стане помітним.

Вольєрне розведення, яке в результаті принесе утворення маточного поголів’я, у комплексі зі сприятливими умовами для життя тварин, що включають регулювання чисельності хижаків, облаштування підгодівельних майданчиків та утримання якісної кормової бази, заходи з унеможливлення браконьєрства – реальні та дієві кроки.

І в цьому напрямку повинні працювати усі користувачі мисливських угідь. Адже ліси, як і мисливські угіддя, не мають кордонів. Тому зусилля повинні бути спільними. На цьому неодноразово наголошувалося під час численних нарад з користувачами мисливських угідь, що відбуваються з ініціативи Волинського ОУЛМГ.

Варто зазначити, що нині в області  мисливське  господарство ведеться на площі 1,431 млн га, з них 298 тис. га (21%) надано в користування підприємствам Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Чи сприяє така ситуація розвитку мисливства – питання риторичне. Але точно одне: в області має бути господар, зацікавлений у роботі на майбутнє і – відповідно – готовий інвестувати, розуміючи, що процес отримання віддачі – довготривалий.

Не останню роль для розвитку мисливського господарства відіграє і свідомість населення. Адже чимало птахів, у тому числі й мисливських, як фазан, гніздяться у чагарниках. І саме навесні, коли розпочинається період розмноження птахів, відбуваються масові підпали торішньої трави. Такі безвідповідальні дії громадян приносять значну шкоду світу флори і фауни.

Тож привернення уваги волинян до ситуації, особливо навесні, також є одним із головних завдань комплексного розвитку мисливського потенціалу області.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Довідково.

У 9 вольєрах державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ сьогодні утримується 57 голів основного поголів’я кабана та 67 голів молодняку.

Вольєри для розведення копитних тварин створені у ДП «Шацьке ЛГ», ДП «Камінь-Каширське ЛГ»,  ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Колківське ЛГ».

Також триває реконструкція та збільшення вольєра в ДП «Ратнівське ЛМГ» з площі 3,5 га до 7 га.

Найбільший мисливський потенціал серед державних підприємств області має   ДП «ЛМГ «Звірівське». Тут  створено три вольєри площею 9,2 га, 9,6 га та 56 га, де утримується 14 голів лані та 39 голів оленя плямистого.

Щодо пернатої дичини, то наразі у в двох підприємствах створено вольєри  для розведення фазана – це ДП «ЛМГ «Звірівське» (площа 0,056 га), де зараз (до випуску у дику природу) утримується 120 особин, та ДП «Маневицьке ЛГ», в якому живе 20 фазанів.

Будуються вольєри у ДП «Горохівське ЛМГ» (80% готовності) та ДП «Городоцьке ЛГ» (85% готовності).

У трьох підприємствах є вольєри для розведення диких качок: ДП «Любешівське ЛМГ» – утримується 100 качок; ДП «Старовижівське ЛГ» – 200 качок;  ДП «Шацьке УДЛГ» – 60 птахів.