ДП СЛАП «Любешівагроліс»

Державне підприємство «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Любешівагроліс»

Юридична адреса : 44201, Волинська область, Любешівський район, смт. Любешів, вул. Незалежності 1А

Телефон (03362)2-13-95 – приймальна

Електронна адреса lyubeshivahro@lisvolyn.gov.ua

Сторінка у Фейсбуці

 Директор – Фесик Володимир Григорович

  1. Структура ДП «СЛАП «Любешівагроліс» та загальні дані

  Державне підприємство «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Любешівагроліс» розташоване на території Любешівського району Волинської області . Підприємство створене на підставі наказу Міністерства аграрної політики України від 11.06.2007 року № 486 «Про створення державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Любешівагроліс» , засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України  та входить до сфери управління Волинського обласного управління лісового  та мисливського господарства.

Підприємство здійснює свою діяльність на комерційній основі відповідно до чинного законодавства України та Статуту.

Загальна площа лісового фонду становить 23110,5 га. В структуру підприємства входить шість лісництв: Гірківське, Люб’язівське, Бихівське, Любешівське, Березичівське, Залізницьке..

Поділ території ДП СЛАП «Любешівагроліс» за відношенням до певних органів місцевого самоврядування (перелік кварталів):

  • Великоглушанська сільська рада – 1023,1806 га (Бихівське лісництво квартали 1-8,27)
  • Дольська сільська рада – 1739,1355 га (Люб’язівьке лісництво, квартали 1-19,33)
  • Люб’язівська сільська рада – 255,8351 га (Люб’язівське лісництво, квартали 20-24)
  • Любешівська селищна рада – 20286,3378 га (Гірківське лісництво 6740,5256 га квартали 1-48; Бихівське лісництво 2066,4543 га квартали 9-26, Люб’язівське лісництво 771,0879 га квартали 25 – 32; Любешівське лісництво 3903,93 га, квартали 1-52, Березичівське лісництво 3781,73 га квартали 1-36; Залізницьке лісництво 2822,62 га, квартали 1-32).

1.2. Природні умови

      Згідно лісорослинного районування територія підприємства відноситься до Лісової зони Прип’ятського лісорослинного району та Ратнівсько – Любешівського геоботанічного району. Клімат помірний, вологий, з м’якою зимою. Середня кількість опадів становить 536-600 мм. з максимальною їх кількістю в липні, мінімальною – взимку і на початку весни. Протягом року домінують західні вітри, хоча велику частку в вітряному режимі області складають південно – східні  і вітри інших напрямків.

    Територія підприємства за характером рельєфу відноситься до рівнинної частини Волинського Полісся.

    Основними ґрунтоутворюючими породами є комплекс воднольодовикових і алювіальних відкладень, сучасні алювіальні та еолові відкладення. Переважають підзолисті, зернові та болотні грунти.

     Підзолисті грунти приурочені до слабо хвилястих водорозділів і борових терас рік. Піски на яких вони сформовані, в основному,воднольодовикового походження. Найчастіше зустрічаються дерновопідзолисті грунти. Вони мають низьку родючість, де зростають насадження сосни звичайної та берези повислої 2-3 бонітетів. Такі грунти займають 70% території Бихівського, Любешівського, Березичівського та Залізницького лісництвю

      На території Гірківського та Люб’язівського лісництв переважають дерново – підзолисті, підзолисто – дернові і дернові  грунти. Вони більш родючі та приурочені до понижених місць навколо боліт і заплав річок. На них зростають дуб звичайний,береза повисла та мішані листяно – соснові ліси.

      1.3. Лісовідновлення і лісові розсадники

Запроектовані обсяги лісовідновлення на ревізійний період складають 1962,4 га. Лісорозведення не проводиться.

1.4. Насінництво та лісові розсадники

  Виходячи із середній щорічних обсягів лісокультурних робіт, визначена загальна потреба в садивному матеріалі, яка становить 860,9 тис. шт. сіянців. Посадковий матеріал підприємство вирощує на власних лісових розсадниках.

1.5. Охорона та захист лісу

   Охорона та захист лісів здійснює державна лісова охорона. Вона проводить комплекс заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, захисту від шкідників і хвороб, пошкодження їх чи іншого шкідливого впливу. Захист лісів від шкідників чи хвороб проводиться шляхом систематичного спостереження за станом, своєчасного виявлення їх осередків, їх локалізації і ліквідації.

 Протягом останніх років на території ДП «СЛАП «Любешівагроліс», завдяки дотриманню вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України», не зафіксовано випадків загорянь. По підприємству щорічно розробляються мобілізаційні плани гасіння лісових пожеж, які погоджуються з управлінням надзвичайних ситуацій та затверджуються районною державною адміністрацією. З метою попередження лісових пожеж працівниками державної лісової охорони облаштовуються мінералізовані смуги, проводяться профілактичні лекції на протипожежну тематику.

Із найважливіших питань охорони лісу в останні роки стала боротьба з незаконною вирубкою дерев. У ДП «СЛАП «Любешівагроліс» незначна кількість самовільних рубок лісу. Державний контроль за додержанням лісового законодавства здійснює державна лісова охорона.  ДЛО лісгоспу здійснює рейди по виявленню лісопорушників, перекриває позапланово дороги, виставляє наглядну агітацію. З порушників стягують вартість шкоди, нанесеної ними лісовому господарству.

Протягом останнього ревізійного періоду зафіксовано значні осередки розвитку шкідників лісу. Найбільш поширені – верхівковий короїд. Проведені санітарно – оздоровчі заходи впродовж останніх років сприяли поліпшенню санітарного стану насаджень, зменшення площі деревостанів з осередками шкідників та хвороб лісу. Запроектовані щорічні обсяги заходів із лісозахисту.

1.6. Економічна характеристика району.

Район розташування підприємства відноситься до числа сільськогосподарських районів області. Провідною галуззю є сільське господарство, яке спеціалізується на вирощування зернових та технічних культур, а також м’ясо – молочне тваринництво. Важливе місце в районі займає вирощування картоплі. Промисловість розвинута слабо, це в основному невеликі підприємства харчової промисловості.

ДП «СЛАП «Любешівагроліс» обслуговує та забезпечує деревиною населення та організації Любешівського району. Заготівля деревини проводиться згідно матеріалів лісовпорядкуванн та за спеціальним дозволом – лісорубним квитком. В основному в лісах лісгоспу заготовляють лісоматеріали круглі, деревину дров’яну для промислового та непромислового виробництва.

   Крім задоволення господарських потреб в деревині, ліси підприємства мають велике природоохоронне та рекреаційне значеня. Вони виконують полезахисні, протиерозійні, водоохоронні, водорегулюючі, санітарно – гігієнічні і естетечні функції.

Переробкою деревини займаються ДП «Любешівське ЛМГ» , ДП СЛАП «Любешівагроліс» та приватні підприємства.

 В районі розташування підприємства знаходиться ДП «Любешівське ЛМГ» загальною площею 29744 га.

Основними транспортними магістралями в зоні діяльності підприємства є регіональна автомобільна дорога Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі- Любешів – Дольськ загальною протяжністю 154,4 км та територіальна автомобільна дорога Т-03-08 Любомль – Дубечне – Здомишель – Ратне – Камінь – Каширський – Любешів загальною протяжністю 147 км.

1.7. Економічна характеристика підприємства .

Державне підприємство «СЛАП «Любешівагроліс» створене з метою ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

Основним напрямком ведення лісового господарства в лісгоспі є : вирощування лісу для задоволення потреби в деревині промисловості держави, місцевих організацій та населення, своєчасне проведення лісо – відновлювальних заходів, охорона лісу від шкідників, пожеж та іншого шкідливого впливу, порушень лісового законодавства та притягнення до адміністративної відповідальності громадян та посадових осіб при вчиненні ними адміністративних порушень у сфері лісового господарства. Ведення лісового господарства базується на принципах безперервного і невиснажливого використання ресурсів лісу без шкоди для нього самого, так і навколишнього середовища.

  Господарська діяльність підприємства представляє собою комплексну систему лісогосподарських заходів, які забезпечують збереженість природних умов, відтворюваність природних ресурсів, підтримання продуктивності та цінності природних багатств, а також забезпечення раціонального використання та розширеного відтворення лісів  .

На території підприємства є наступні об’єкти природно – заповідного фонду:

  1. Загальнодержавного значення національний природний парк Прип’ять – Стохід» (господарська зона ) площею 5447,5 га.
  2. Місцевого значення
  3. Ботанічна пам’ятка природи «Сосна веймутова» в Любешівському лісництві кв.46 вид.5 площею 0,5 га.
  4. Ботанічна пам’ятка природи «В’язівненська» в Любешівському лісництві кв.35 вид. 36 площею 0,1 га.
  5. Гідрологічний заказник «Березичівський » в Березичівському лісництві кв.30 вид.47 площею 6,3 га.