ДП СЛАП «Локачіагроліс»

Державне підприємство «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Локачіагроліс»

45500, вул. Героїв Майдану, 25
–  тел. черговий – 2-13-53

тел. (03374) 2-13-53– приймальна

електронна адреса –  llokachiahro@lisvolyn.gov.ua

Сторінка у Фейсбуці

Директор – Хамежук Андрій Михайлович

Головний лісничий – Козій Іларіон Олегович

Головний бухгалтер – Романюк Наталія Іванівна

Інженер лісових культур – Юшко Вікторія Олексіївна

1.1. Структура ДП «СЛАП «Локачіагроліс» та загальні дані

Державне підприємство «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Локачіагроліс» займає південно-західну частину Волинської області, розташоване на території Локачинського району Волинської області.

ДП «СЛАП «Локачіагроліс» створене на підставі наказу Міністерства аграрної політики України від 23.06.2010 року  № 345 «Про створення державного спеціалізованого агропромислового підприємства «Локачіагроліс», засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України та входить до сфери управління Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства .

Підприємство здійснює свою діяльність на комерційній основі відповідно до чинного законодавства України та Статуту.

Загальна площа земель лісового фонду становить 2601,9 га. Ліси розділені на 41 квартал. Межі збірних кварталів встановлені по дорогах та природних рубежах.

Останнє коригування земельного лісового фонду було проведено в 2010 році Комплексною лісовпорядною експедицією Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання Держкомлісгоспу України.

1.2. Природні умови
Згідно з лісорослинним районуванням територія ДП «СЛАП «Локачіагроліс» відноситься до зони Лісостепу. Клімат району розташування помірно-континентальний з м’якою зимою, нестійкими морозами і частими відлигами, теплим літом, значною кількістю опадів, затяжною весною і осінню.. Середньорічна кількість опадів 623 мм. Переважаючі вітри західних напрямків.

Рельєф в межах території підприємства являє собою хвилясту рівнину. За характером рельєфу ліси підприємства віднесені до рівнинних. Найбільш розповсюдженими типами лісу є вологий грабово-дубово-сосновий сугрудок  – 566,0 га (27 %), свіжий дубово-сосновий субір – 526,3 га (25 %), і сирий чорновільховий сугрудок (17,7 %).

Переважаючими типами грунтів в межах лісових земель підприємства являються підзолисті, а в понижених місцеположеннях – болотні і торфино-болотні. Ерозійні процеси розвинуті слабо.

В цілому, кліматичні умови району розташування ДП «СЛАП «Локачіагроліс» є сприятливими для успішного росту багатьох цінних деревних і чагарникових рослин.

1.3. Лісовідновлення та лісорозведення
На наступне десятиріччя запроектовано провести лісовідновлення на загальній плоші 100 га. Лісорозведення не проводиться.


1.4. Насінництво і лісові розсадники
Виходячи із середніх щорічних обсягів лісокультурних робіт, визначена загальна потреба в садивному матеріалі, яка становить 800 тис.шт. сіянців. Посадковий матеріал закуповується в ДП «Волинський селекційно-насіннєвий центр».

1.5. Охорона і захист лісу

Охорона і захист лісів здійснює державна лісова охорона. Вона проводить комплекс заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, захисту від шкідників і хвороб, пошкодження їх чи іншого шкідливого впливу. Захист лісів від шкідників чи хвороб проводиться шляхом систематичного спостереження за станом, своєчасного виявлення їх осередків, їх локалізації і ліквідації.

Протягом останніх років на території ДП «СЛАП «Локачіагроліс» , завдяки дотриманню  вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України», не зафіксовано випадків загорянь. По підприємству щорічно розробляються мобілізаційні плани гасіння лісових пожеж, які погоджуються з управлінням надзвичайних ситуацій та затверджуються районною державною адміністрацією. З метою попередження лісових пожеж працівниками державної лісової охорони влаштовуються мінералізовані смуги, проводяться профілактичні лекції на протипожежну тематику.
Із найважливіших питань охорони лісу в останні роки стала боротьба з незаконною вирубкою дерев. У ДП «СЛАП «Локачіагроліс» незначна кількість самовільних рубок лісу. Державний контроль за додержанням лісового законодавства здійснює державна лісова охорона. ДЛО лісгоспу здійснює рейди по виявленню лісопорушників, перекриває позапланово дороги, виставляє наглядну агітацію. З порушників стягують вартість шкоди, нанесеної ними лісовому господарству.

 Протягом останнього ревізійного періоду зафіксовано  значні осередки розвитку шкідників  лісу. Найбільш поширені – верхівковий короїд.
Проведені санітарно-оздоровчі заходи впродовж останніх років сприяли поліпшенню санітарного стану насаджень, зменшення площі деревостанів з осередками шкідників і хвороб лісу. Запроектовані щорічні обсяги заходів із лісозахисту.

В залежності від появи та розвитку осередків шкідників і хвороб лісу, зміни санітарного стану насаджень, обсяги заходів із лісозахисту уточнюються і регулюються.


1.6. Економічна характеристика району
Район розташування ДП «СЛАП «Локачіагроліс» характеризуєтьєся сільськогосподарським спрямуванням. В сільському господарстві провідне місце займає вирощування зерна, головним чином пшениці і технічних культур, цукрового буряка, картоплі, а також тваринництво м’ясо-молочного напрямку. Значні площі сільськогосподарських угідь відведені під вирощування картоплі.
ДП «СЛАП «Локачіагроліс» обслуговує і забезпечує деревиною населення і організації Локачинського району. Заготівля деревини проводиться згідно матеріалів лісовпорядкування та за спеціальним дозволом – лісорубним квитком. В основному в лісах лісгоспу заготовляють лісоматеріали круглі, деревину дров’яну для промислового та непромислового виробництва.

Крім задоволення господарських потреб в деревині, ліси підприємства мають велике природоохоронне та рекреаційне значення. Вони виконують полезахисні, протиерозійні, водоохоронні, водо регулюючі, санітарно-гігієнічні і естетичні функції.

Основними транспортними шляхами в межах території підприємства являються дороги обласного значення Луцьк – Локачі, Локачі –  Горохів, Локачі – Володимир-Волинський.


1.7. Економічна характеристика підприємства
Державне підприємство «СЛАП «Локачіагроліс» створене з метою ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

Основним напрямком ведення лісового господарства в лісгоспі є: вирощування лісу для задоволення потреби в деревині промисловості держави, місцевих організацій і населення, своєчасне проведення лісо-відновних заходів, охорона лісу від шкідників, пожеж та іншого шкідливого впливу, порушень лісового законодавства і притягнення до адміністративної відповідальності громадян та посадових осіб при вчиненні ними адміністративних порушень у сфері лісового господарства. Ведення лісового господарства базується на принципах безперервного і невиснажливого використання ресурсів лісу без шкоди як для нього самого, так і навколишнього середовища.
Господарська діяльність підприємства представляє собою комплексну систему лісогосподарських заходів, які забезпечують збереженість природних умов, відтворюваність природних ресурсів, підтримання продуктивності та цінності природних багатств, а також забезпечення раціонального використання та розширеного відтворення лісів.
Підприємство в достатній мірі забезпечено кваліфікованою робочою силою

Усі роботи, пов’язані із лісовідтворенням, лісовирощуванням, лісокористуванням на підприємстві виконуються СПД «ТзОВ Локачинський лісгосп».

Заготівля побічної лісової продукції на підприємстві не ведеться.

Ведення мисливського господарства в ДП «СЛАП «Локачіагроліс»  не проводиться.

Об’єкти природно-заповідного фонду на території підприємства відсутні.