Мікродерева, або Весна на лісовому розсаднику ФОТО

Одне з підприємств, звідки починається традиційна акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» у нашій області – Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр, що в селі Гаразджа Луцького району.

Тут нещодавно побували журналісти Першого і зафіксували на фото початкові етапи вирощування лісу.

Сіянці, якими у 2020-му засаджуватимуть різні ділянки на Волині, зараз ростуть у теплицях та на полі цього підприємства. А це – дуби, ялини, сосни та модрина. 

Як розповів головний лісничий ДП «Волинський селекційно-насіннєвий центр» Олег Малиш, цього року підприємство планує виростити близько 3 млн сіянців основних порід.

Сьогодні це – маленька розсада.

«У полі жолудем дуба звичайного засіяно 1,5 гектара, також виростає каштан. Підростає у нас і горіх чорний, і слива розлога, і абрикос звичайний… Ці дерева у 2020 році також будуть висаджені у волинських лісах – як допоміжні культури. А зараз за ними доглядають фахівці нашого центру», – каже головний лісничий.

Фото Ірини Кабанової

Довідково. Під час акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» цьогоріч на Волині посадили 2557 гектарів лісу. Це на 52 га більше, ніж минулого року. Лісовідновлення проведено на площі 6782 гектари. Таким чином висадили 10 га нових лісів. У рамках акції створено 680 гектарів лісових культур. До посадки лісу долучилися 11500 волинян. Лісівники до цієї справи залучили дітей, громадських активістів, політиків, керівників та колективи райдержадміністрацій, райрад, голів ОТГ, старост, міських, селищних, сільських голів.