Ліс майбутнього вже дає перші сходи ФОТО

Лісові розсадники недаремно називають колискою лісу. Тут, на невеликій галявині, під шумливими кронами високих дерев, плекають тоненькі сіянці – майбутнє лісу. Звідси лісівники цей тендітний садивний матеріал перенесуть та розмістять на площах, які відновлюватимуться у 2020 році. 

0,15 гектарів – така площа тимчасового лісового розсадника Любомльського лісництва (ДП «Любомльське ЛГ».  Засіяли його цьогоріч. І ось бачимо результат – рясні сходи, світлозелені, зовсім тендітні ниточки-пагінці, на деяких із них, мов шапочка немовляти – розколена лусочка насіння. Але і до, і опісля сходів – необхідний великий об’єм робіт, регулярний догляд за посівами. Від цього залежить кількість та якість садивного матеріалу у майбутньому. Розповідає лісничий Любомльського лісництва Роман Кінах: «Майстри лісу вклали багато сили у цей розсадник, працювали з ранньої весни, щоб зробити цю ділянку придатною для посіву. Територія знаходиться серед лісу, де були пні, порубні залишки. Її добре розчистили, зорали, висіяли 26 кілограмів насіння сосни. Місце розташування вигідне тим, що є стіна лісу, яка у пік паління сонця притіняє ділянку. Для захисту від птахів, які можуть позбирати насіння, посіви прикривали агроволокном. Сьогодні сіянці уже радують око. Ми задоволені. Невдовзі посіви підживимо, обробимо від вилягання, тепер треба слідкувати за зіллям, ретельно прополювати». 

Тимчасові лісові розсадники закладені у кожному лісництві ДП «Любомльський лісгосп». Відтак, навесні наступного року майстри лісу будуть мати власний садивний матеріал. Зокрема, у Мосирському лісництві є дві невеликі площі, у яких рясніють рядки дуба звичайного, висадженого восени, поряд зійшли яблуня, горіх чоний, береза і звичайно, основна лісоутворююча порода – сосна.  

«Важливою умовою, що забезпечить одержання високоякісного садивного матеріалу є правильний вибір площів під розсадник, – розповідає інженер лісових культуру Іван Каліщук. – Тут враховується рельєф ділянки, який має бути рівним, родючість грунту, зручний під’їзний шлях, розташування неподалік населеного пункту. Місце розташування тимчасового лісового розсадника змінюється через два роки, адже грунт виснажується і поживних речовин не вистачатиме для зросту якісних сіянців».

Прес-служба Волинського ОУЛМГ