Вагомим важелем підняття ефективності деревообробного виробництва на Волині є розвиток сушильних господарств

Робота над створенням нових або вдосконаленням діючих механізмів, які можуть стати додатковими джерелами надходження коштів для державних лісогосподарських підприємств – в нинішніх непростих умовах на ринку деревини надзвичайно важлива.

Це дозволяє підприємству отримати в процесі реалізації більше коштів.

У свою чергу фінансові надходження від виробництва спрямовуються на розвиток лісового та мисливського господарства, сплату податків до бюджетів усіх рівнів, створення комфортних умов праці, забезпечення додатковими робочими місцями та достойною заробітною платою місцевих мешканців.

Встановлення нового сучасного деревообробного обладнання – як це минулого року відбулося у ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Любомльське ЛГ» та ДП «Камінь-Каширське ЛГ» – лише  один із дієвих інструментів у цьому напрямку.

Вагомим важелем підняття ефективності деревообробного виробництва також є подальший розвиток сушильних господарств.

На базі держлісгоспів області є 18 сушильних камер українського та іноземного виробництва з одноразовим завантаженням 684 м3.

З початку року підвідомчими підприємствами Волинського ОУЛМГ висушено 7,1 тис. м куб. пилопродукції. Зважаючи на те, що вартість 1 кбм сухої заготовки на ринку відразу зростає на 10 Євро, це дало можливість додатково отримати 2,3 млн грн коштів.

Найефективніше сушильне обладнання застосовують у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» і «Маневицьке ЛГ».

З метою нарощування обсягів сушіння продукції нині проводиться детальна інвентаризація наявного котельного та сушильного господарств, дозакупляється необхідне устаткування, механізми, передбачаються джерела фінансування.

Сушильне господарство ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» створене в 2003 році на базі лісопромислового комплексу підприємства. 

Про це журналістам всеукраїнських та волинських ЗМІ розповів директор лісгоспу Володимир Філюк, де учора, 7 червня, відбувся прес-тур на виробництво.

– Сьогодні ми бачимо в роботі 3 сушильні камери  марки AMS Elektronik, з об’ємом однієї такої – 38 м³, – зазначає керівник лісгоспу. – Всього за 2018 рік у нас висушено 6249 м³ пилопродукції. За 5 місяців 2019 року висушено  2795,28 м³ заготовки для європіддонів І сорту, що на 95 м³ більше,  ніж за аналогічний період 2018 року.

На сушену продукцію на ринку значно більший попит, її легше продати. Хоч наші сушильні камери не нові, вони справляються зі своєю функцією при нинішніх об’ємах переробки. Сушіння нам вигідно ще й тому, що для отримання енергії ми використовуємо тверде паливо – фактично працюємо з мінімальними затратами.

Загалом, зазначає Володимир Філюк, за 5 місяців 2019  року ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» реалізовано готової продукції переробки на суму 8073,1 тис. грн.

За рахунок використання сушильного господарства обсяги реалізації пилопродукції зросли, що, в тому числі, дало змогу забезпечити стабільний фінансовий стан підприємства.

Про ще один напрямок – вигідний як для лісгоспу, так і для місцевої громади, який у Володимирі-Волинському уже успішно реалізовують та планують розширювати, журналістам розповів директор ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» Сергій Коба.

Як у результаті переведення котлів на тверде паливо та при закупівлі дров у місцевому лісгоспі вже вдається знизити тарифи за тепло щонайменше на 10%, ми розкажемо у наступних публікаціях.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Довідково.

Сушіння деревини – це її гідротермічна обробка, що полягає у видаленні вологи, внаслідок чого деревина з сировини перетворюється у промисловий матеріал, який відповідає вимогам виробників. Зі зміною вологості деревини змінюється її форма і об’єм (зменшуються), вона стає стійкішою до загнивання.

Деревину сушать у формі дощок, брусів, заготовок, шпону, щепи, стружки й круглих лісоматеріалів.

Для того, щоб використовувати дерево для різних виробів, воно має бути відповідної якості. Свіжозрубана деревина швидко загниває, її уражають грибки, деталі з сирої деревини погано склеюються, жолобляться із часом розтріскуються. Тому дерево передусім має бути правильно висушеним.