Петро Романуха присвятив Лісу понад три десятки років. А сьогодні святкує ювілей

16 червня відзначає ювілейний день народження головний спеціаліст відділу охорони і захисту лісу Волинського ОУЛМГ Петро Романуха. Вітаємо!

Петра Петровича називають людиною, що береже ліси від пожеж. Саме в його обов’язки входить організація всіх лісових протипожежних заходів, координація цієї роботи з рятувальниками, силовиками, органами влади, місцевими громадами. На його моніторі – детальні карти лісових кварталів, де позначено всі лісові дороги, спостережні вежі, пункти скупчення пожежного інвентарю, рекреаційні пункти. Він знає чи не всіх працівників, що відповідають за безпеку лісів і в потрібну мить може забезпечити зв’язок як із лісничими, так і майстрами лісу, або ж зі службами-партнерами. Іноді колеги дивуються його енциклопедичним знанням у цій царині. Законодавчі акти й інструкції, накази і положення, скупі цифри звітів та розлога статистика по лісогосподарствах – все у нього під рукою. Може без вагань розповісти, де і скільки кілометрів прокладено мінералізованих смуг, яке із господарських лісопідприємств відкрило новий рекреаційний пункт чи охарактеризувати ступінь пожежної небезпеки у тому чи іншому регіоні області.

Як і всі лісівники, вболіває за порядок у лісах, проймається тривогою у час  весняних та осінніх випалювань сухої трави й польових пожнивних решток, бо ж вітри котять вогонь до лісів і лісоохоронцям тільки завдяки своїй професійності та хоробрості щоразу вдається боронити деревостани від лиха.

Завдяки йому та його колегам на Волині впродовж останніх кількох років вдається уникати лісових пожеж.

Петро Романуха – дуже порядна й інтелігентна людина. Пройшов добру лісівничу школу, тридцять чотири роки присвятив його Величності Лісові. А до того встиг попрацювати ще й монтажником, відслужити строкову армійську службу, побути головою сільської ради і навіть долучитися до рятувальних заходів і евакуації жителів поблизьких до Чорнобиля сіл під час страшної катастрофи на ЧАЕС.

Лісову стежку почав мережити в Українській сільськогосподарській Академії на лісогосподарському факультеті, відтак працював помічником лісничого Словечанського лісництва в Овруцькому міжгосподарському лісгоспі, інженером з реалізації Луцького лісгоспзагу, начальником відділу охорони, захисту та контролю за лісом держоб’єднання «Волиньліс», інженером першої категорії, інженером лісового господарства «Волиньлісу», в. о. головного лісничого Луцького держлісгоспу. Відтак знову повертається до лісоуправління, зараз він – головний спеціаліст відділу охорони та захисту лісу.

Зарекомендував себе виваженим, відповідальним управлінцем і професіоналом-лісівником. Уміє берегти добру пам’ять про видатних лісівників, з якими працював і кого вже нема серед нас, надзвичайно дорожить своїми колегами. Дуже скромна, порядна і толерантна людина. А скажеш йому про це, усміхнеться: «Я такий, як усі: люблю ліс, дорожу колегами, вірю у майбутнє України. Разом ми – команда. Головне наше завдання – зберегти ліс для майбутніх поколінь. Ліс – це моє життя…»

Лісівники Волині також особливо шанують свого колегу і дякують за чесність та порядність у житті та в роботі.

З Днем народження Петра Петровича Романуху вітають колективи Волинського ОУЛМГ та лісомисливських державних підприємств, обласні організації Товариства лісівників України та профспілки працівників лісового господарства, бажають ювіляру мирного неба, довгих щасливих літ, родинного благополуччя, сил і натхнення, шани від людей.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ