Реконструйоване приміщення та озеленена територія: Устилузьке лісництво є туристичною родзинкою Володимир-Волинського р-ну

Устилузьке лісництво ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» – одне з найстаріших в Україні, має цікаву історію. Розміщене в Устилузі – містечку поблизу Західного Бугу, фактично на кордоні з Польщею, що справедливо вважається західними воротами України до Євросоюзу.

Саме тут свого часу жив славетний композитор Ігор Стравінський; зараз над Лугою діє музей його імені. Тут бували видатні державні діячі, мистецька і, звісно, лісівнича еліта України, Польщі, Росії, інших країн. Лісівничій справі завжди надавався пріоритет, тому й лісництво було на особливому контролі. Звісно, працівники галузі завжди дбали про його презентабельність, озеленення та особливі лісівничі родзинки. Талісманом цього лісництва стали два ясени, посаджені місцевими жителями на спомин про скасування кріпацтва в Російській імперії. Свого часу на території лісництва висадили сад. Завжди, хто б не очолював лісництво, тут дбали про дендрологічний сквер. Двоповерхова будівля лісництва давно стала міським раритетом. Тут, крім лісівників, свій навчальний клас має учнівське лісництво.

– З часом виникла потреба її реконструкції, – розповідає директор ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Володимир Філюк. – Потрібно було привести до сучасних вимог конторське та господарські приміщення, облагородити територію, поновити огорожу.  Ми вишукали потрібні кошти, а вже будівельники й працівники Устилузького лісництва попрацювали на совість: приємно зайти і на територію, і до робочих кабінетів.

Лісничий Микола Єдинак також задоволений якістю робіт. Показує робочі кабінети, клас учнівського лісництва. Світлі, просторі кімнати, скрізь пахне деревом.

– Ми вклали у реконструкцію понад мільйон гривень, – каже Микола Дмитрович. – Зроблено дуже багато: перекрили дах, встановили нове твердопаливне опалення, відремонтували кабінети, підсобні приміщення, привели до належного стану складські приміщення. Левова частина коштів пішла на матеріали й оплату робітникам, звісно, подбали й про світлини та інформаційні стенди.

Впорядковано і господарський двір. Добротно виглядають пункт скупчення пожежного інвентарю, усі господарські будівлі. Оновлено тротуари, лісівничий устилузький дендропарк прикрасили нові екзотичні дерева та кущі. А ще з’явилася теплиця.

– Хотілося б зробити таку, як у Павлівці, – зазначає Микола Єдинак, який свого часу встиг попрацювати і в цьому лісництві. – Там зі штучним зрошенням, вирощуються й декоративні насадження. Та все ж перший крок ми зробили, а згодом будемо і її вдосконалювати.

Зараз у теплиці та поблизькій шкілці вирощуються сіянці сосни та ялини для лісовідновлення.

Цьогорічною капітальною реконструкцією лісництва задоволене й керівництво прикордонного містечка, адже його будівля також є і своєрідною туристичною візитівкою цього краю.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ