Правила сучасного енергоринку: придбання дров у місцевому лісгоспі сприяє зниженню комунальних тарифів

Про таку практику розповідають у Володимирі-Волинському. Вигода від заміщення природного газу дровами відчутна як для населення, так і для лісгоспу.

Адже таким чином ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» реалізовує надлишкову сировину, яка з’явилася внаслідок всихання соснового лісу, а місцеве комунальне підприємство, маючи можливість купувати дрова за доступними цінами та витрачаючи мінімум на доставку, отримує порівняно дешеве паливо. Відповідно – населенню надходитимуть платіжки за опалення з меншими сумами.

Загалом, зазначає директор підприємства «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» Сергій Коба (на фото), якщо перевести підприємство на твердопаливні котли, то тарифи вдасться знизити на 10%.

– Сьогодні середньозважена ціна газу по області є 1800 гривень. Якби ми всі котельні перевели на тверде паливо, щонайменше на 10% давали би людям дешевшу теплову енергію, тобто це на 180 гривень менше, – аналізує ситуацію Сергій Коба.


Нині у Володимирі-Волинському дровами обігрівають повністю районну лікарню, станцію переливання крові, дві школи, кілька житлових багатоквартирних будинків. І  справи йдуть настільки непогано, економія порівняно з використанням газу така відчутна, що у місті вже планують зниження тарифів для населення.

Також у планах найближчим часом – встановлення ще двох твердопаливних котлів.

Варто зазначити, що на дровах постійно працюють сушильні камери державних лісогосподарських підприємств. Зокрема, і в ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», де сушильне господарство працює особливо ефективно.

Більше та детальніше – у сюжеті 12 каналу