Команда ДП «СЛАП «Любешівагроліс» виграла «золото» «Поліської регати» і «Богатирських ігор»

6-7 липня на Любешівщині відбувався фестиваль з екстремального водного туризму «Поліська регата». Активну участь у ньому взяла команда ДП «СЛАП «Любешівагроліс» у складі Костянтина Веремчука та Леоніда Фесіка і виграла золото регати! Їх час – 3 год. 40 хв 27 сек. Найближчий дует білорусів Микола Вакулич та та Дмитро Крицький мають час 4 год. 36 хв 15 сек. Третій – «Случ» у складі Анастасії Редько та та Вадима Жука – 4 год 51 хв 28 сек. Директор НПП «Прип’ять-Стохід» Олександр Сащук також вручив директору ДП «СЛАП «Любешівагроліс» Віктору Симоновичу Кубок за перемогу у «Богатирських іграх».

– «Поліська регата» перевіряє спритність веслувальників, а «Богатирські ігри» – чоловічу силу, –  ділиться враженнями інженер з охорони лісу ДП «СЛАП «Любешівагроліс» Іван Чисак. – Мені доводилося відправляти нашу команду на старті і зустрічати на фініші. Своїх найближчих суперників вони випередили майже на годину. Любешівагролісівські богатирі також були поза конкуренцією. У дисциплінах «перекидання» та «перенесення шин із додатковим вантажем», «піднімання 60-кілограмової колоди» та «перекидання її через перешкоди», «перетягування каната» їм не знайшлося рівних. Подвійна перемога! Приємно, що команда лісівників – серед найсильніших.

У програмі цього фестивалю, попри ватр, пісенних і мистецьких заходів, змагання байдарочників, спортивних турнірів, «Козацьких розваг», «Містечка розваг», дійства «На Івана на Купала» та великого концерту місцевих і зарубіжних виконавців, було щонайперше живе спілкування з природою і акцентування уваги на екологічних проблемах Любешівського р-ну.

Відкриття фестивалю відбувалося на стадіоні «Колос», за крок від адміністративних будівель ДП «Любешівське ЛМГ». Поряд – старовинний парк, де при сприянні лісівників створено екологічні стежки, а рослинний світ є надзвичайно колоритним показником унікальності цього куточка природи. З іншого боку стадіону – притока Стоходу. Власне, філософське завдання «Поліської регати» виявити друзів великої води – ліси, болота, хмари.

– Вода живить ліси, а ліси бережуть велику воду, – каже інженер з охорони лісу ДП «СЛАП «Любешівагроліс» Іван Чисак. – Цю гармонію води і лісу можуть побачити учасники регати. Ми цьогоріч також виставили команду каноїстів. Вони здобули 1 місце. Перемогу здобули і наші богатирі. Звісно, наше лісогосподарство також сприяло і в проведенні та організації цього неординарного дійства.

Цьогоріч поборотися за головний приз фестивалю виявили бажання рекордне число охочих – понад три десятки команд з України та Білорусі.

На центральному стадіоні селища їх привітали голова Любешівської районної ради Петро Нагорний, директор НПП «Прип’ять-Стохід» Олександр Сащук, представник фірми «Корніл» (головного спонсора фестивалю) Сергій Савчук, а неодмінний учасник дев’яти останніх регат сільський голова з Троянівки (Маневицький район) Микола Ясюк виконав авторську пісню, присвячену фестивалю.

Стартував фестиваль і зокрема регата на стадіоні «Колос», фініш першого дня відбувся у с. Сваловичі. Для історії лісівництва – це дуже знакова місцина. Адже саме тут, де Стохід і Прип’ять святкують своє єднання, свого часу починався сплав лісу до дніпровських вод. Ні залізничний транспорт, ні лісовози до цих поліських пущ добратися не мали ніяких шансів. Єдиним реальним шляхом для транспортування стиглого лісу була ця повновода річка. На жаль, з роками союз Стоходу і Прип’яті втратив силу, води поменшало, Прип’ять обміліла… Це проблема не лише для веслувальників, які можуть збитися зі шляху великої води до Дніпра, а й для господарників, зокрема, лісівників, які знають ціну води для росту деревостанів, усього живого, що водиться у лісах. Національний природний парк «Прип’ять-Стохід» і державні лісогосподарства мають спільні заповідні території, зокрема поблизу озера Біле ростуть унікальні віковічні дуби та корабельні сосни, рідкісні червонокнижні рослини.

7 липня в селищному парку відбулось офіційне закриття цього масштабного дійства, яке об’єднує любителів активного відпочинку на природі не лише з району, а й з різних куточків України та близького зарубіжжя.

Цьогоріч його у загальному заліку переможцями стали любешівська команда ДП «СЛАП «Любешівагроліс» (І місце), білоруські «Валянки» (ІІ місце) та «Случ».

Нагадаємо, що засновником «Поліської регати» виступають НПП «Прип’ять-Стохід», Любешівська районна держадміністрація та Любешівська районна рада.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

Фото з інтернет-ресурсів