З нагоди професійного свята працівників природно-заповідної справи: все проЧеремський заповідник ВІДЕО

Черемський (ЧПЗ) – перший в області природний заповідник – створено 19 грудня 2001 року Указом Президента України. Розташований він у північній частині Маневицького району Волинської області, в межиріччі Стоходу та Веселухи, в зоні Пінських боліт.

Підставою для створення заповідника стали не лише наявні тут рідкісні й червонокнижні види флори та фауни, а й унікальне болото, яке свого роду є «серцем» Черемського природного заповідника і вражає своєю різноманітністю. Нині територія ЧПЗ становить 2975,7 га, за своїм біологічним різноманіттям – це  одне з найбагатших місць в Україні.

Центрально-східна частина заповідника представлена Черемським еумезотрофним осоково-сфагновим болотом. Потужність торфово-болотних покладів сягає 10 метрів, а прогулянка сфагнами нагадує водяний матрац або морське гойдання корабля.

За місцевими міфічними легендами, свою назву болото отримало від найменування володаря боліт Чірмуса. У самому центрі болота розмістилось озеро Черемське, на сході – озеро Редичі, а навкруги розкинули свої зелені шати лісові масиви.

Черемському болоту надано статус водно-болотного угіддя міжнародного значення за Рамсарською конвенцією.

Щороку чимало науковців, фахівців географії, ботаніки та екології, студенти й учнівська молодь виявляють бажання пройти екологічною стежкою «Черемський заповідник». Пройти, щоб більше пізнати, дізнатись, щоб не забути історію цього прекрасного краю.

За ці роки з метою збереження унікальності заповідника та його неповторності зроблено чимало.

З допомогою ЗМІ ми вдається знайомити волинян із буднями та подіями, що відбуваються в заповіднику: це зустрічі з цікавими людьми, наукові дослідження вчених, заходи природничого напрямку з учнями й студентською молоддю і, звичайно, екскурсії.

Про це та багато іншого – у прямому ефірі Громадського інтерактивного телебачення з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи розповідає директор ЧПЗ Віталій Деркач.