Любомльські лісівники: звіт про зроблене

IMG_0667Про те, що зроблено і досягнуто у році минулому та плани на рік прийдешній говорилося на підсумковій нараді державного підприємства «Любомльський лісгосп»
2014 рік був неспокійним і важким у державі, тож відображався тривогою і біллю як у сім’ях, так і у колективах. А тим більше, що у серпні минулого року на Сході у зоні АТО загинув працівник Любомльського лісгоспу – кранівник Анатолій Федчишин, доброзичливий колега і товариш, патріот і Герой, про якого ми завжди будемо берегти світлий спомин у наших серцях.
Відданий труд у лісовій галузі – завжди на благо держави, турбота про її майбутнє. І, як зазначив у доповіді директор держлісгоспу Сергій Боярчук, «часто прикро, що на адресу лісгоспу нерідко летять різні звинувачення, повчання, як треба правильно діяти, нарікання, що ніхто ніяких заходів не вживає. От і з’являються в інтернет-виданнях, пресі про, буцімто, «неправильну діяльність лісгоспу». Лісгосп – один із небагатьох державних установ в районі, що багато десятків років і на сьогоднішній день в повній силі працює, забезпечує себе фінансово, платить податки до державної казни, надає роботу багатьом жителям із навколишніх сіл і не має заборгованості із виплатою заробітної плати. Тож хто працює, того й поганяють. Про це, пишуть, певно, злі зверхні заздрісники, ті, хто не уявляє нелегку та відповідальну працю лісівника чи хоче підбурити людську думку і внести розлад. Ми ж працюємо, хоча час сьогодні у країні складний, проте стараємось лишити добрий слід в історії розвитку лісгоспу, у нас є кращі працівники, лісництва, водії, лісоруби. Минулого року відзначили 70-річчя лісгоспу від дня його створення, тому маємо відповідальність продовжувати велику справу наших попередників».
За минулий рік у лісгоспі збільшився штат працівників. Так з початку 2014 року нараховувалось 104 чоловіки. На сьогодні працює 135 людей. Поповнили лави працівників робітничі професії – лісоруби та водії на вивозці лісу.
Основні показники держлісгоспу, виконані згідно із планами, такі: за 2014 рік заготовлено 1723 кг насіння. У кожному лісництві створені власні розсадники та вирощено 300 тисяч штук сіянців сосни звичайної для власних потреб. У 2015 році на базі Головнянського лісництва плануємо відновити зелене черенкування.
Минулого року заліснено 90 гектарів ділянок, які були відведені для суцільних лісосік, а також збільшено площу лісів за рахунок освоєння земель, непридатних для сільськогосподарського користування – 30 гектарів. На даний час уже підготовлено грунту під весняну посадку понад 110 гектарів.
Об’єм доглядів за лісовими культурами на землях держлісфонду за минулий рік становить 675 гектарів. Виконано рубок догляду в молодняках на площі 235 гектарів.
За минулий рік складено 33 протоколи про адміністративні правопорушення по статтях 65, 67, 77. Добровільно сплачено штрафів на суму 25 тисяч гривень. 12 справ передано у правоохоронні органи. Порушена одна кримінальна справа.
Окрім цього було влаштовано – 180 км нових мінералізованих смуг, проведено доглядів за мінсмугами 509 км, встановлено 51 аншлаг на протипожежну та природоохоронну тематику, виготовлено та поставлено 18 міні-рекреаційних пунктів у лісових обходах лісгоспу. У цьому році плануємо до Пасхальних свят відновити великий рекреаційний пункт «Пролісок».
Важливим напрямком у галузі лісового господарства є будівництво і капітальний ремонт лісових доріг, покращення яких вирішує багато проблем. Уже виготовлені проекти на капітальні ремонти лісових доріг, а саме: між селами Руда-Почапи протяжністю 1,17 км, Машів-Хворостів протяжністю 5,28 км та у селі Городно протяжністю 0,75 км.
У Замлинському лісництві є три пасіки, з яких у 2014 році заготовлено 655 кілограмів меду, який реалізовано працівникам лісгоспу.
У 2014 році заготовлено 52434 кбм деревини. Вартість знеособленого кубометра з початку минулого року становить: по заготівлі – 437 грн, по реалізації – 470 грн., по переробці – 650 грн., а це в порівнянні з 2013 роком вихід з 1 кубометра зріс на 174 грн. Для заготівлі деревини у 2014 році створено 4 штатні лісозаготівельні бригади.
Якість та кількість роботи підприємства залежить від доброї техніки. Так, восени минулоріч придбали два трактори: МТЗ 12-21 з причепом-сортиментовозом, обладнаним маніпулятором, який працює на навантаженні та вивозці лісопродукції та МТЗ 82.1, який нині застосовується для трелювання хлистів на лісосіці.
Окрім цього для робітників закупили новий спецодяг на суму 20 тисяч гривень. Загалом на охорону праці – засоби індивідуального захисту, рукавиці, сигнальні жилети, каски витрачено коштів у суму – 60 тисяч гривень
Цього року планується відтворення власного цеху по переробці деревини, де буде встановлено нову лінію з виготовлення палетної заготовки для європіддонів. А це у свою чергу створить 20 нових робочих місць. Також відновлено сушильні камери.
Разом із цим плануємо відновити роботу їдальні, де харчуватимуться працівники підприємства.
За 2014 рік реалізовано продукції власного виробництва на суму 24 мільйони 815 тисяч гривень.
Сплата обов’язкових державних платежів склала на суму 4 мільйони 331 тисяча гривень, з них – до місцевого бюджету – 1 млн. 451 тис грн. Єдиний страховий внесок у Пенсійний Фонд сплачено у сумі 2 мільйони 206 гривень.
Погашено заборгованість минулих років у сумі понад 1 млн. грн.
Середня заробітна плата працівників лісгоспу у 2014 році складає 3600 грн. У 2015 році планується збільшення зарплати на 10 %.
Сімей усіх бійців Любомльського району, які повернулися із зони АТО, або ж нині перебувають на східних територіях військового конфлікту, на осінньо-зимовий період безкоштовно забезпечили дровами у кількості 420 кмб. Окрім цього відправили солдатам на Схід у зону АТО дрова колоті, рудстійку для бліндажів, пиломатеріали для різних потреб військовим, харчі. Коштів для потреб на АТО перераховано на суму 130 тисяч 880 гривень.
Із пам’яттю про Анатолія Федчишина – колишнього кранівника нижнього складу та відважного воїна, який загинув у зоні АТО, підприємство піклується про його осиротілу сім’ю – дружину та двоє доньок. Був відремонтований і перекритий дах їхнього будинку. Сім’ю Федчишиних підтримуємо, щомісяця до повноліття дітей дружина отримуватиме грошову допомогу від лісгоспу.
Щороку у день захисту дітей та напередодні новорічно-різдвяних свят відвідуємо дітей Головненської школи-інтернату. Зокрема, маємо шефство нині над 5 класом, яким опікуємося, привозимо подарунки, спілкуємося.
У жовні минулого року колектив держлісгоспу за профспілкові кошти здійснив незабутню поїздку у Карпатський край, де разом пізнавали славні визначні місця на західній території нашої держави. Така екскурсія згуртовує колектив та надихає на працю.
І звичайно, своїми надбаннями та результатами лісгосп завдячує працьовитим людям, невтомним лісолюбам, досвідченим професіоналам, які віддано трудяться у лісовій галузі.
За старанну працю, виконання усіх показників, сумлінність серед трудових колективів лісгоспу визначено кращих. А саме, за високі досягнення у галузі лісового господарства І місце зайняв колектив Чорноплеського лісництва, (лісничий – Микола Гогуля) та був нагороджений премією в сумі 10 тисяч гривень, ІІ місце – колектив Замлинського лісництва (лісничий Роман Кінах) і отримав нагороду у сумі – 5 тисяч гривень, ІІІ місце – колектив Головнянського лісництва (лісничий – Сергій Бліндарук) та отримав 3 тисячі гривень. А також визначено кращого майстра лісу року, котрим став – Михайло Тарасюк і нагороджено премією у сумі 2 тисячі гривень.
У нараді взяли участь – голова райради, депутати районної ради, керівник Правого сектору, голови сільських рад, громадськість.
Люба Хвас,
На фото автора: підсумкова нарада.
прес-служба ДП «Любомльське ЛГ»

IMG_0657 IMG_0669 IMG_0668