Лісівники ДП «Поліське ЛГ» оновили один із найстарших рекреаційних пунктів Волині

На сьогоднішній день нікого не здивуєш добре облаштованим рекреаційним пунктом для комфортного відпочинку у волинському лісі. Це вже стало звичним явищем, гарною лісовою традицією… Але мало хто знає, які саме рекреаційні пункти стали одними з перших на Волині.

Нещодавно лісівниками Поліського лісгоспу було оновлено один із перших на Волині рекреаційних пунктів, який був збудований ще 40 років тому – у 1979 році – у 26 кварталі Чорторийського лісництва.

Цей пункт рекреації розміщений понад трасою Київ – Варшава, має назву – «ЗАТИШОК». Зі слів найстаршого лісівника Волині Дмитра Захарчука, якому вже виповнилося 79 літ, і який пропрацював майстром лісу 42 роки, ще він особисто долучався до облаштування цієї зони відпочинку: робили бесідки, різьблені фігури української сім’ї та безпосередніх мешканців лісу – зайців, лисиць, диких кабанів, висаджували липи тощо. І навіть пригадує, що назву рекреаційному пункту дали зовсім випадково.

Дмитро Захарчук

«Сидимо тишком-нишком у цьому затишку… Так і став він «Затишком», – жартує у віршах Дмитро Захарчук. – Навіть імена різьбленим фігурам чоловіка та жінки дали – Петро та Марина, тому що дуже схожі були на місцеву сім’ю».

На той час це було новинкою. Але зважаючи на те, що люди все частіше прагнуть проводити більше свого часу на природі, рекреаційні зони стали  вже необхідністю. Зокрема, сутність їх полягає у двосторонньому зв’язку: вплив лісу на відпочиваючих і навпаки – відпочиваючих на ліс. Вплив лісу – пасивний, вплив відпочиваючих – активний. Тому саме рекреаційні зони допомагають отримати максимум задоволення від перебування у лісі, а ліс –захистити від негативного впливу такого відпочинку!

Прес-служба ДП «Поліське ЛГ»