Як волинські журналісти разом із лісівниками проводили догляди у лісі ФОТО

У п’ятницю, 26 липня, представники волинських інтернет-ресурсів та телебачення відвідали Скулинське лісництво ДП «Ковельське ЛГ». Медійники мали змогу не лише побачити, як проводиться догляд за лісовими культурами, а й особисто спробувати провести розчищення на ділянці мотокущорізом.

Нагадаємо: щороку навесні в рамках лісокультурної кампанії (тобто посадки лісу) на Волині проводиться акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Тисячі волинян разом із лісівниками відновлюють ліс. Не обходиться така акція і без працівників медіа. Створення «журналістських лісів» на Волині давно стало гарною традицією. А от наступні етапи вирощення лісу, перш за все – необхідні догляди за лісовими культурами – руками медійників проводиться вперше. Очевидно, не лише на Волині, а й в Україні.

Коротко про те, як це було, у тексті. Більше розкажуть фото.

– В рамках прес-туру ми побачимо три сусідні ділянки, – вводить у курс справ лісничий Скулинського лісництва ДП «Ковельське ЛГ» Леонід Лисюк. – Наймолодшою є ділянка, де ліс садили журналісти восени минулого року. Її площа – 0,3 га. Висаджено сосну, дуб, ялину.

Ще одна ділянка – в 11 кв. Скулинського лісництва. Сьогодні ми проводимо тут механізовані догляди. Лісові культури створені навесні 2018 року –  вихованцями Скулинського шкільного лісництва. Догляд проводиться культиватором КЛБ-1,7 в агрегаті з трактором МТЗ. Це механізований догляд, який є­ дешевшим і швидшим. За день трактор може опрацювати кілька гектарів.

Ділянка, на якій проводиться механізований догляд мотокущорізом,  – є найстаршою серед усіх оглянутих, лісовим культурам – 3 роки. Тут уже недоцільно проводити догляди культиватором. Крім того, у міжряддях багато берези, яку КЛБ не бере. Тому необхідні працьовиті людські руки. Сьогодні це – руки творчих людей.

На прикладі двох рядків відбулася наочна демонстрація, як треба. Далі журналістам запропонували спробувати особисто.

Працює журналіст видання “ВолиньPost” Валерія Колісник
Фірмова журналістська (і не тільки) підготовка до роботи)))

Буде тепер у журналістського лісу велике майбутнє. Адже і лісівники, і медійники у підсумку домовилися, що й надалі спостерігатимуть за ростом сіянців на цих ділянках та й усіх інших, створених власними руками.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

До теми.

Очільник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко завжди зазначає, що саме лісовідновлення  є стратегічним напрямком роботи лісівників.

Оскільки для посадки в нашій області найсприятливішою є весна, у цей період лісівники всієї країни активно створюють лісові культури (лісовими культурами фахівці називають засаджені сіянцями площі зрубів).

З посадкою лісу все тільки починається, бо для того, щоб саджанці виросли, їх потрібно ретельно доглядати і не один рік, а це – клопіткий процес. Всі ж знають, що хвойні ліси ростуть десятиліттями і протягом цих десятиліть кожне деревце потребує великої уваги. Щоб вберегти майбутній ліс, потрібно створити сприятливі умови для його росту і розвитку.

Провести догляди за лісовими культурами – на ділянках, де цієї весни висадили молоденькі сіянці, – треба не лише якісно, а й вчасно.

За науковим визначенням, догляд за лісовими культурами – це сукупність агротехнічних заходів, які застосовуються для поліпшення умов приживлюваності та зростання деревних порід у лісових культурах.

На практиці – це звичне нам розпушування ґрунту, прополювання бур’янів плюс комплекс заходів для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин.

Догляди бувають механізовані та ручні.

Механізовані догляди проводяться тракторами МТЗ-92 в агрегаті з культиваторами  КЛД-1,8 або КЛБ-1,7 в основному на ділянках з лісовими культурами у перші три роки.

Механізовано проводяться також догляди мотокущорізами – в процесі зрізається  трав’яниста та чагарникова рослинність у міжряддях, створюються  оптимальні умови для росту лісових культур на ділянках.

Догляди на ділянках лісових культур проводяться до переведення їх у покриту лісом площу. А відбувається це аж через 5 років. Так догляд за лісовими культурами переходить у новий етап – догляду за молодим лісом.

Але це вже окрема сторінка лісогосподарських робіт…

Не менш важливим напрямком роботи лісівників є захист лісу від пожеж і незаконних порубок. Ці стратегічні напрямки для лісівників не є дешевими. Загалом на заходи по догляду та охороні за лісовими насадженнями волинські державні лісогосподарські підприємства витрачають близько 18 млн гривень на рік.

Довідкова інформація. За І півріччя 2019 року проведено лісовідновлення на площі 6812 га при запланованому 6750 га, в тому числі створено лісових культур на площі 2612 га (план 2524 га) та проведено сприяння природному відновленню 2870 га (план 2678 га).

Загалом, під час посадки лісу використали понад 20 мільйонів штук стандартних сіянців із власних розсадників.

Проведено доглядів за лісовими культурами на площі 8144 га при запланованих 7112 га.  Заготовлено лісового насіння 1543 кг (план 1309 кг).

Посіяно лісових розсадників на площі 22 га (план 16,6 га). Рубок догляду в молодняках проведено на площі 1612 га при плані 1478 га. Ліквіду від рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 335 тис. куб. м при плані 304 куб. м.