Звіт про діяльність воротнівського Лісівничого молодіжного центру

Останнім часом громадські активісти часто спекулюють такою темою, як Лісівничий молодіжний центр, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», та темою шкільних лісництв  загалом, для критики роботи Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Ми не лише неприємно враженні часто ніяк не аргументованими, голослівними звинуваченнями, а й здивововані, що люди, які беруться критикувати  роботу лісівників з молоддю та давати поради, зовсім не знають та не цікавляться історією. 
Робота з молодим поколінням для волинських лісівників не нова, адже на Волині уже склалися міцні традиції у цьому напрямку. Наша область була першопрохідцем у роботі з дітьми ще у радянські часи. Перші шкільні лісництва області створили у 1968 році, за часів керування першого начальника «Волиньлісу», Заслуженого лісовода України Дмитра Телішевського. 
Незважаючи на весь негатив, який скеровується у сторону лісівників, ми переконані, що вигодонабувачів інвестицій лісівників у молодь – значно більше, ніж вважають активісти. І ми робитимемо все, щоб число тих, хто отримав позитив від нашої роботи, збільшувалося. 
Ми не просимо активістів припинити спекулювання темою співпраці з дітьми, адже розуміємо, що це стиль роботи. Єдине, до чого ми закликаємо – керуватися міжнародними стандартами ведення громадської діяльності, Конституцією України, в якій закріплені норми презумпції невинуватості, і міжнародною Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Саме у 2 пункті статті 6 «Про право на справедливий суд» цієї конвенції йдеться: «Кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку». 
З метою розуміння ситуації та об`єктивного аналізу роботи Молодіжного лісівничого центру, просимо громадськість, представників ЗМІ, керівників відомчих лісогосподарських підприємств та наших партнерів ознайомитися з офіційним звітом про виконану роботу у центрі, який функціонує на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» вже рік і 10 місяців. 
За цей час тут провели 151 захід, до яких долучили 5 700 учасників, а у 2019 році тут провели 47 заходів за участі 2100 людей. 

На базі центру відбуваються різноманітні заходи для педагогів: семінари, засідання методоб’єднань, презентації, комплексні екскурсії. 
За весь час роботи центру проведено 18 заходів такого плану, в яких взяли участь 493 педпрацівники.

У квітні-травні 2019 року працівники молодіжного центру на чолі з керівником Валентиною Юхимчук провели 15 відкритих «лісових» уроків у школах області, охопивши 960 учнів волинських шкіл. 

✔ Молодіжний лісівничий центр активно співпрацює з громадськими організаціями, які опікуються людьми вразливих категорій. Так, на базі Воротнівського лісництва відбулося 18 заходів, у яких взяли участь 450 осіб, серед яких діти із синдромом Дауна, діти – переселенці, наші герої – воїни АТО. 
При центрі діють навчальні студії Воротнівського лісництва: «Школа лісового лікаря», «Школа лісового дизайнера», «Школа мисливця», «Шкільна майстерня», «Школа юного садівника», «Школа юного бджоляра». Робота Лісівничого молодіжного центру успішно реалізовується у чотирьох напрямках, які напрацьовані науковою радою ВОУЛМГ. Так, завдяки проведенню комплексних навчань, екскурсій, фестивалів, семінарів, зустрічей з лісівниками, заходів для молодших школярів, вихованців учнівських лісництв, студентів та лісівничої молоді, підвищення кваліфікації молодих спеціалістів державних лісогосподарських підприємств, проводиться профорієнтаційна та навчально-виховна робота. Особливою популярністю серед юного населення Волині користується проект «Резиденція Санти». 
✔Науковці волинських вишів, педагоги та лісівники співпрацюють з вихованцями центру щодо написання наукових робіт, проектів, практичних занять з дослідження об’єктів флори і фауни Воротнівського заказника. 
Разом з тим, на базі центру систематично відбувається комплексна біологічна практика студентів-біологів, засідання Наукової ради, за сприяння професора СНУ Шевчука Михайла Йосиповича, закладено плантацію лохини. 
Таким чином реалізовується науково-дослідницький напрямок роботи.
✔Просвітницькі заходи з еколого-лісівничої тематики серед дітей, молоді та громадськості дозволяють проводити еколого-лісівничу просвітницьку роботу. У рамках цього напрямку працівники центру проводили ряд природоохоронних акцій та операцій із заготівлі жолудів, виготовлення годівничок, прибирання навколишнього середовища та ін. 
Робота Лісівничого молодіжного центру, який є унікальним та єдиним в Україні, безперервно триває і маючи такі результати, лісівники не планують зупинятися на досягнутому, а рухаються далі. Ми хочемо будувати Україну, а це можливо лише у випадку інвестування в молодь. Систематичні відвідини молодим поколінням місця, яке в народі охрестили «волинською Швейцарією» це не просто перебування на лоні красиво облагородженої руками лісівників природи, а й розвиток, навчання, формування патріотизму та любові до навколишнього середовища. Тому, у активістів не повинно бути причин критикувати людей, які всіма силами намагаються зацікавити та спрямувати молодь у корисному руслі. А створені волинськими лісівниками блага нікуди не зникнуть, а залишаться для волинян на багато років. 
Варто зазначити, що на території Воротнівського заказника кожні вихідні буває не менше 400-600 відвідувачів. Ми щиро раді, що людям до вподоби те, що ми для них створили. Тож люб`язно запрошуємо!

Прес-служба Волинського ОУЛМГ