Лісівники Волині працюють над розвитком бджільництва

Сьогодні свято Маковія, або Медовий Спас. Щорічно його відзначають 14 серпня і цього року воно припадає на середу – саме середину робочого тижня. Лісові пасічники кажуть, що збором  спасівського меду вже майже завершується процес «солодкої» заготівлі. Триватиме він ще до другого Спасу – 19 серпня, а тоді в пасічників розпочнеться час підготовки до зимового періоду. Адже у бджільництві, як і в лісовій галузі, немає періоду відпочинку.

Цього року у лісогосподарських підприємствах особливо результативно працюють над нарощенням медових потужностей.

З початку 2019-го акцент на розвиток бджільництва поставив перед керівниками лісогосподарських підприємств начальник  управління Олександр Кватирко. Адже практика та досвід попередніх років свідчить про те, що напрямок побічного користування може бути потужним сегментом лісової економіки.  Тим більше, у волинських лісівників для цього є всі можливості.

За цей період кількість вуликів у державних лісогосподарських підприємствах області вдалося збільшити майже втричі – із 682 штук в кінці 2018 року до 1839. Робота триває. Лісівники активно працюють і над заселенням новостворених пасік та додаткових вуликів бджолосім’ями. Щоб наступного року вдалося суттєво наростити показники збору врожаю лісового меду. Який, як відомо, екологічно чистий та особливо корисний. За що його дуже люблять наші споживачі.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ