Галина Ролько, голова ПК ДП «Маневицьке ЛГ»: «Ми забезпечили ефективне ведення фінансово-господарської діяльності підприємства та виконання планових показників виробничої програми» (виступ на підсумковій нараді ВОУЛМГ)

IMG_9573Шановна Президія, гості та колеги!
2014 рік був складним і непростим для нас – це був рік реформування підприємства, яке проводилось на фоні складної політичної ситуації в суспільстві. Однак, незважаючи на труднощі ми забезпечили ефективне ведення фінансово-господарської діяльності підприємства та виконання планових показників виробничої програми. Основний напрям роботи підприємства – ведення лісового господарства, охорона і захист лісу і його відновлення. В минулому році проведено сприяння природному поновленню лісових культур на площі 183,3 гектара, забезпечено природне поновлення на площі 120 гектарів лісу, посаджено 55 гектарів лісових культур.
Всі види рубок проводились відповідно до об’ємів запланованих в базовому лісовпорядкуванні. У звітному році заготовлено деревини від всіх видів ркбок 118 191 м куб. Із загального об’єму заготовленої деревини пущено на переробку 31 553 м куб. (або 1/5) і вироблено продукції переробки на суму 19 млн 958,7 тис. грн, вироблено консервної продукції на суму 2 млн 122,9 тис. грн.
У звітному році збільшено обсяг випуску продукції в порівнянні з попереднім роком в півтори рази Забезпечено збільшення обсягу реалізації продукції. За звітний період реалізовано продукції на суму 66 млн 720 тис. грн, в тому числі на експорт 46 млн 331,1 тис. грн.
За минулий рік сплачено податків і обов’язкових платежів в сумі
12 млн 594 тис. грн, в тому числі в державний бюджет – 5 млн 646 тис. грн, в місцевий бюджет- 2 млн 439 тис. грн. Сплачено 4 млн 509 тис. грн обов’язкових платежів у фонди соціального страхування. Отримано
1 млн 400 тисяч гривень прибутків.
Значна сума власних коштів інвестується у розвиток виробничої сфери. На будівництво, придбання та капітальний ремонт основних засобів впродовж минулого року інвестовано 5 млн 736,9 тис.грн. В 2014 році придбано основних засобів на 3 млн 190,9 тис.грн. В цеху переробки деревини встановлена лінія по випуску єврозаготовок, загальною вартістю 718,2 тис.грн. Проведено реконструкцію центральної виробничої котельні, ремонт її приміщення і заміну тепломереж; на ці роботи використано 256 тис.грн. Для потреб підприємства закуплено 5 нових колісних тракторів «Бєларусь», 6 вантажних автомобілів, 2 причепи та 2 культиватори. Проведено ремонт приміщень торгового комплексу, Галузійського і Карасинського лісництва та роботи по благоустрою та впорядкуванню території.
В 2014 році в лісгоспі побудовано і здано в експлуатацію 4 км лісової дороги до села Галузія, завершено будівництво дороги до хутора Лоше. На капітальний ремонт та реконструкцію лісогосподарських доріг використано 866 тис.грн. власних коштів. В цьому році продовжимо будівництво дороги до села Галузія і кільцевої дороги з хутором Лоше. Проводиться ремонт осушувально-меліоративних систем. Підтримуються в належному стані рекреаційні пункти вздовж автомобільних доріг.
Найбільш актуальною проблемою у звітному періоді для адміністрації і профспілки була проблема продуктивної зайнятості працюючих і оплата їх праці. Якщо на початок минулого року у нас обліковувалось 156 працівників то на кінець року їх чисельність становить 303 чоловіка – тобто збільшилась на 147 чоловік. Збільшення чисельності пройшло за рахунок відновлення роботи деревообробних цехів, транспортного цеху та оформлення штатних лісозаготівельних бригад, а також бухгалтера лісництв, що надавали послуги підприємству по веденню бухгалтерського обліку прийняті в штат.
Забезпечено державні гарантії в оплаті праці, заробітна плата виплачується регулярно без затримки у терміни ,встановлені законодавством та колективним договором до 7 числа наступного місяця. Фонд оплати праці за 2014 рік склав 11 млн 887,7 тис. грн. Щомісячно виплачується грошова винагорода за вислугу років ,премія робітникам за виконання планових завдань , у грудні нарахували і виплатили 13-ту зарплату штатним працівникам в сумі 400 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата за рік в еквіваленті повної зайнятості становить 4010 гривень.
З 1 січня 2015 року збільшені розцінки і посадові оклади на 10% .
Протягом минулого року згідно колективного договору було виплачено матеріальної допомоги 43,7 тис. гривень, відшкодовано коштів на поховання пенсіонерів держлісгоспу родинам померлих в сумі 14,6 тис. гривень, придбано спецодягу для штатних робітників на суму 58,6 тис. гривень, забезпечено топнормою всіх працюючих і пенсіонерів держлісгоспу в кількості 2300 м куб. з 50% знижкою за рахунок прибутку підприємства, виписано працівникам лісоматеріалів для потреб будівництва і ремонту жилих і господарських приміщень 146 м куб. по пільгових цінах (собівартості).
У минулому році підприємство сприяло забезпеченню оборони держави. 5 працівників підприємства мобілізовані в Українську Армію і беруть участь в антитерористичній операції на сході країни. За працівниками збережені робочі місця їм нараховується заробітна плата. Опікуємося сім’ям мобілізованих працівників, їм надано 10000 грн. грошової допомоги, забезпечено дровами безплатно. Працівники підприємства перечисли денний заробіток для потреб Армії, придбали засобів захисту учасникам АТО на суму 6000 тис. грн., було надано власної продукції на суму 93,12 тис. грн та передано в користування автомобіль УАЗ і на цьому не зупиняємося. Протягом року направлено коштів на заходи із забезпечення оборони держави на суму 57277 грн, в т.ч. кошти підприємства 10500 грн, кошти профкому 16500 грн, добровільні внески працівників 30277 грн.
В листопаді місяці з ініціативи адміністрації за кошти профкому було організовано екскурсію на Закарпаття для робітників цехів. Найближчим часом плануємо організувати аналогічну поїздку для робітників лісництв і контори лісгоспу.
В 2014 році до Дня Святого Миколая соцстрах не виділив подарунки дітям до 14 років як це було в попередні роки. Щоб не засмучувати малюків і їх віру у чудеса було прийнято рішення адміністрації та профкому і закуплено подарунки за рахунок коштів профкому для дітей працівників віком до 14 років , а також подарунки на Новий рік для всіх штатних працівників на суму 51840 гривень.
На сьогоднішній день фінансовий стан нашого підприємства стабільний завдяки всім працівникам нашого колективу ,а особливо враховуючи організаторські здібності нашого директора Володимира Олександровича.
Ми й надалі будемо продовжувати працювати над виконанням всіх планових показників , зменшенням виробничих затрат , правильною організацією праці задля отримання найкращих результатів економічного розвитку підприємства і, відповідно, підвищення заробітної плати. Дякую за увагу.
Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства