Як волинські лісівники дбають про дерева-немовлята ВІДЕО

До весняної посадки лісу-2020 волинські лісівники почали готуватися одразу, як тільки завершили лісокультурну кампанію-2019. Проводили підготовку ґрунту, висівали насіння – у тимчасових лісових та на базисних розсадниках.

Зокрема у ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр» (с. Гаразджа Луцького р-ну) щороку вирощують у межах 2 млн штук головних лісоутворюючих порід: сосни та дуба.

Цього року лісівники у Гаразджі наростили потужності до 3 мільйонів. Насіння сосни та дуба тут висіяно на площі 2 га. 1,5 га – дуби звичайні, 0,5 га – соснові сіянці та ще 0,5 га – інші лісоутворюючі породи. Серед таких – модрина, ялина, горіх чорний та грецький. Навесні 2020-го їх також садитимуть у волинських лісах.

Якщо оцінювати у кількісних показниках, то лише на цих площах у Гаразджі висіяно 30 кг соснового насіння та 12 тонн жолудя. Відбірного, елітного, яке пройшло флотацію.

Лісівники очікують, що лише з цих ділянок навесні матимуть 2 млн сінців дуба, яким можна буде заліснити 500 га. Щодо соснових сінців, то їх виросте приблизно 1 млн – це відновлення 125 га площі.

Загалом на Волині щороку вирощують близько 25 млн сіянців основних порід.

Турбота про крихітні деревця – робота постійна, ретельна та нелегка.

Ще до посіву лісівники засіяли площі седератами, щоб збагатити ґрунт азотом. На зиму їх переорали, а навесні знову провели комплексну підготовку ґрунту – вже безпосередньо під посів.

Насіння дало відмінні сходи.

З часу висівання тут уже 7 разів проведено ручні догляди. Попереду – ще чимало лісогосподарських заходів.

Звичайно, крихітні деревця також підживлюються, обробляються від шкідників.

Щоб волиняни у майбутньому могли й надалі пишатися лісом.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ