Відбулася нарада з фахівцями, відповідальними за ведення електронного обліку деревини

Державними підприємствами Волинського ОУЛМГ електронний облік деревини в межах Єдиної системи ЕОД повноцінно проводиться уже 5 років. З метою регулювання та вдосконалення дієвого механізму профільні спеціалісти Волинського ОУЛМГ проводять необхідні семінари-навчання, в рамках яких одночасно відбувається практична підготовка відповідальних спеціалістів. Така робота на Волині систематична та постійна.

Сьогодні, 24 вересня, відбулася чергова нарада з головними інженерами та спеціалістами, відповідальними за електронний облік деревини на підприємствах. Заступник начальника управління Олександр Рибчинський, відкриваючи засідання, наголосив: із самого початку запровадження системи в дію питанню ведення електронного обліку деревини на підприємствах приділяється значна увага зі сторони керівництва та відповідальних працівників апарату управління.

Систематично відбуваються навчання з ЕОД, атестації головних інженерів, головних  лісничих,  лісничих та галузевих спеціалістів підприємств.

Із 247 працівників атестовано та відповідно – допущено до роботи 173. Постійно вказуються на порушення із ведення ЕОД, наголошується про їх недопустимість.

Тільки цього року при проведені колегій облуправління в 5 протокольних дорученнях вказується на необхідність організації повторних навчань та атестації працівників, які безпосередньо працюють на  заготівлі, проводять приймання та реалізацію лісопродукції споживачам.

Керівників підприємств зобов’язано контролювати дотримання виробничими підрозділами вимог чинних стандартів України з визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів під час приймання та реалізації лісопродукції.

Олександр Рибчинський також наголосив на особливій важливості питання сьогодні:  Указом Президента України №511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів» передбачено встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації до єдиної державної системи електронного обліку деревини. Доступ до бази ЕОД нині мають усі контролюючі органи.

Крім того, Президентом видано відповідний Указ, яким до 1 листопада цього року зобов’язано запровадити електронний облік деревини серед усіх користувачів (досі система працює тільки для державних лісгоспів).  

Ситуацію зі станом справ на підприємствах  проаналізував головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів ВОУЛГ Іван Забродець, вказавши на порушення у веденні електронного обліку, зокрема у ДП «ЛМГ Звірівське».

Серед таких – недотримання вимог нових технічних стандартів щодо якісних характеристик деревини.

У підсумку відбулося обговорення проблемних моментів, свої аргументи представили фахівці окремих лісгоспів.

Нові завдання окреслено протокольними дорученнями. Серед них – навчання та повторна атестація спеціалістів, котрі безпосередньо проводять приймання лісопродукції від лісозаготівель та її відпуск.

На нараді наголошено також на постійному здійсненні моніторингу процесу маркування заготовленої деревини (введення в систему ЕОД заготовлених сортиментів) та реалізації круглого лісу через ЕОД.

В підсумку наради  керівників лісогосподарських підприємств зобов’язано у найкоротші терміни провести повторну атестацію відповідальних працівників та ліквідувати недоліки у вищезазначених питаннях.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ