На Волині зменшився попит на необроблену деревину

Підсумки аукціону із продажу необробленої деревини заготівлі IV кварталу 2019 року свідчать про значний спад попиту на лісопродукцію.

Із запропонованих державними лісогосподарськими підприємствами 97,1 тис. м3 споживачами придбано лише 17,9 тис. м3 деревини. Це 18% від загальної кількості.

Суттєво зменшилася кількість учасників торгів. Участь в аукціоні взяли 50 представників деревообробного бізнесу, в той час як на попередні аукціони заявки надходили від 170-180 підприємств.

Тенденція до спаду об’ємів продажів деревини в необробленому вигляді особливо простежується останнім часом. Це пов’язано із перенасиченням внутрішнього ринку. Ще на початку 2019-го загальні об’єми продажу деревини з аукціонів становили 80% від запропонованого держлісгоспами.

У зв’язку з несприятливою ситуацією на ринку деревини державні лісогосподарські підприємства недоотримують надходження коштів. За умови відсутності експортної реалізації виникають труднощі із забезпеченням повноцінної господарської діяльності державних підприємств.

Враховуючи ситуацію, яка склалася на зовнішньому і внутрішньому ринках деревини, прийнято рішення про зменшення об’ємів її заготівлі на понад 300 тис. м3.

Складні економічні  передумови розвитку деревообробної галузі ставлять нові завдання, зокрема – нарощування обсягів випуску пиленої продукції.

Цього року держаним підприємствам вдалося наростити  об’єми переробки. За 9 місяців 2019 року держлісгоспами перероблено 305 тис. м куб. лісопродукції, що становить 35% від загальних об’ємів заготівлі.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ