Олександр Кватирко: «Навіть у непростий для галузі період ми зобов’язані виконувати основні лісівничі завдання»

Такими стали акценти виробничої наради, що відбулася під головуванням начальника управління Олександра Кватирка.

Волинська лісова галузь ніколи не належала до розряду дотаційних напрямків. Навпаки – протягом багатьох років за відсутності будь-якої фінансової підтримки з боку держави та в умовах постійного контролю, тиску громадськості, лісівники довели, що можуть успішно працювати. 

«Усі ми чітко розуміємо, що галузь перебуває на непростому етапі. Умови, в яких ми опинилися, близькі до кризових. Але навіть це не може стати причиною невиконання основних лісогосподарських завдань. Надто великою може бути плата за найменше недопрацювання. Наша спільна відповідальність – ліс, який щоденно потребує охорони, догляду та захисту. Також колективи підприємств, де постійно працює майже 3 тисячі людей. Громади, які в багатьох проблемних питаннях звикли покладатися на лісівників. Тому сьогодні я хочу почути ваші пропозиції, дізнатися про дієві заходи, які застосовуєте в цих умовах», – наголосив керівникам державних лісогосподарських підприємств Олександр Кватирко.

Ситуацію в розрізі підприємств щодо лісопромислової діяльності за жовтень проаналізував заступник начальника управління Олександр Рибчинський. Під час свого виступу він зауважив на конкретних показникам щодо об’ємів виконання виробничих планів, організацію роботи лісокомплексів, процесів реалізації деревини, виробництва пиломатеріалів. Окремо наголошено на потребі збільшення об’ємів тріски технологічної (фактичне виконання – 3,5 тис. м куб.) та дров колотих (фактичне виконання – 1,5 тис. м куб.), що в період опалювального сезону стало особливо актуальним.

Олександр Рибчинський відмітив, що за жовтень об’єм реалізації виконано на 81,7 млн грн. Керівникам окремих підприємств вказано на необхідність ритмічного забезпечення сировиною цехів переробки та виконання аукціонних зобов’язань.

Окремій критиці піддавалися керівники підприємств, що перевиконали об’єми реалізації дров’яної деревини для непромислового використання.

Свої пропозиції озвучили директори лісгоспів. Зокрема у виступах керівників підприємств йшлося про співпрацю зі споживачами, пропозиції щодо зменшення залишків дров’яної деревини для промислового використання та цінову політику в підготовці до аукціонів.

Керівниками підприємств окремо було обговорено питання щодо виробничих об’ємів листопада. В результаті було також узагальнено інформацію про собівартість та реалізацію одного кубометра деревини,  шляхи отримання прибутків та основні статті виробничих витрат.

На завершення наради про стан мобілізаційної роботи у державних  лісогосподарських підприємствах області доповів головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Олександр Боровицький.

У підсумку було визначено чіткі протокольні доручення, направлені на успішне завершення планово-виробничих показників поточного року.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ