Підготовка до опалювального сезону, інфраструктурні проекти та виробничі плани на 2020-й рік: гарячі теми наради

Сьогодні у конференц-залі Волинського ОУЛМГ відбулася нарада з головними інженерами лісогосподарських підприємств. Основні з обговорюваних питань – підсумки роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр. та завдання на наступний сезон.

Заступник начальника управління Олександр Рибчинський, який був головуючим на нараді, наголосив на кількох важливих аспектах. Зокрема у виступі було відмічено, що загальний обсяг споживання енергоносіїв загалом по управлінню, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зменшився на 7,7 млн грн, що становить 8,7%. У зв’язку з впровадженням енергозберігаючих заходів обсяг спожитої електроенергії держлісгоспами області знизився на 9,7%.

Лише на дровах паливних, кускових відходах, тирсі та палетах для теплозабезпечення виробничих та адміністративних приміщень держлісгоспів працює 91 котел різної потужності.

Протягом 2019 року державними підприємствами області виконано комплекс заходів із підготовки виробничих та адміністративних об’єктів до опалювального сезону із загальними обсягами видатків 4,2 млн грн.

Під час наради увагу було зосереджено також на забезпеченні лісозаготівельних бригад пересувними будиночками для обігріву, яких на підприємствах Волині нараховується 118 одиниць.

Головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Олександр Боровицький у своєму виступі наголосив на проведенні обстеження технічного обслуговування та, за потреби, ремонту теплосилового, кранового та енергогосподарств, деревообробного обладнання, технологічного транспорту та автомобільного парку.

Особлива увага – питанню забезпечення реалізації дров паливних в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення, об’єктів соціальної сфери.

Під час наради йшлося також про розвиток лісотранспортної мережі. Варто зазначити, що цьому питанню колегією управління завжди приділялася особлива увага. Як результат – протягом 2007-2019 рр. збудовано 634 км лісових доріг. Лише за  останні 4 роки збудовано понад 400 км дорожнього полотна. Всі вони перебувають у належному стані.

Цього року – в зв’язку з ростом податкового навантаження, падінням ринку лісопродукції та зниженням ціни, що відповідно спричинило погіршення загальних показників фінансового стану держлісгоспів, – увагу було зосереджено на утриманні в належному стані існуючої лісотранспортної мережі. Так, цього року при запланованих обсягах 264,5 км проведено ремонт на 332 км доріг.

Ще одним важливим питанням традиційно залишається експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення між населеними пунктами, якими проводиться вивезення лісопродукції. Тож керівників підприємств зобов’язано узгодити з органами місцевого самоврядування на І кв. 2020 року маршрути вивезення лісопродукції та оформити відповідні протокольні доручення.

Начальник відділу використання лісових ресурсів Григорій Новосад під час виступу відмітив окремі питання із виконання виробничої програми листопада. Зокрема зазначив, що необхідно зосередити увагу на таких завданнях:

–  виконання сортиментної структури лісосічного фонду в розрізі порід, сортиментів і категорій якості;

– ритмічній поставці сировини для переробки на державні лісопильні цехи в об’ємі 33,7 тис. м куб.

– сортуванні лісоматеріалів перед подачею на лісопильні лінії за групами діаметрів;

– контролі за дотриманням запланованих норм списання сировини при виробництві пилопродукції;

Крім цього, зазначив посадовець, є потреба у нарощенні випуску дров колотих, які сьогодні – у зв’язку з початком опалювального сезону та активного періоду переходу на тверде паливо –  мають необмежений попит.

Щодо кожного із завдань було розроблено чіткі прокольні доручення. Крім того, відповідно до листа Держлісагентства, дано завдання наступного тижня представити виробничу програму використання деревини в розрізі підприємств на І кв. 2020 року.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ