Учасники «Німецько-Українського агрополітичного діалогу» ознайомилися з роботою державних лісогосподарських підприємств

У рамках чергового візиту на Волинь учасники «Німецько-Українського агрополітичного діалогу»оглянули болотні угіддя Берестянського та Горинського лісництв, побували у Черемському природному заповіднику та ознайомилися з продукцією консервного цеху ДП «Цуманське ЛГ».

Під час круглого столу, що проходив у Луцьку,  йшлося про «Захист та відновлення боліт і менеджмент болотних угідь у контексті захисту клімату та сталого економічного розвитку сільських територій Волині».

Під час зустрічі в ОДА

Учасники зустрічі, крім наукових дебатів та обміну думками, оглянули й болотні угіддя, які знаходяться у межах діяльності ДП «Цуманське ЛГ», Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» та Цуманська ОТГ. Йшлося зокрема й про небезпеку пожеж, які виникають на торфовищах і, за словами представника фонду SUCCOW Андреаса Габреля, збільшують ризики для навколишнього середовища: викиди вуглекислого газу за таких умов збільшуються у кілька разів. Це становить небезпеку і для лісових масивів, що прилеглі до боліт.

Цуманські лісівники запросили науковців також до себе на виробництво.

Директор ДП «Цуманське ЛГ» Юрій Ребар та головний лісничий Володимир Левосюк ознайомили гостей з асортиментом екологічно-чистої продукції, яку виробляє консервний цех лісгоспу з дарів лісу та болотних угідь.

– Ми продемонстрували готову продукцію, розповіли, як вона виробляється і куди продається, – каже Юрій Ребар. – Із тих питань, що мені задавали іноземні гості, зрозумів, що їх ця тема надзвичайно зацікавила. Вони розповідають, що в Німеччині така продукція користується попитом і коштує недешево. У свою чергу ми продемонстрували дари лісу, які у нас закуповує Ізраїль.

До речі, серед присутніх були директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, сільськогосподарський інженер у ВVVG Катя Деллс, представник фонду SUCCOW Андреас Габерль, інженер з ландшафтного планування (ТС Вегііп) Йенс Торманн, пан Зукков, кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії Львівського національного університету імені Івана Франка Анатолій Смалійчук, керівник Міжнародної громадської організації «Прімавера» Ольга Жовтоног, національний координатор підготовчої фази проекту «Сприяння сталому управлінню тваринництвом та збереження природних екосистем у північній частині України» Олег Колосок.

Після дегустації березових соків та варень, львів’янин Анатолій Смалійчук зокрема зізнався, що подивований смаком і якістю продукції консервного цеху.

До речі, науковці Німеччини і України були неабияк здивовані тому факту, що волинські лісівники мають шість консервних цехів, де й виготовляють до півсотні видів екологічно-чистої, сертифікованої за міжнародними стандартами, продукції з лісових дарів.

Наступного дня в рамках візиту на Маневиччину, що вже відбувся за участі народного депутата Ірини Констанкевич, німецька делегація побувала на території Черемського природного заповідника.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ