Як зігрітися не за «всі гроші»: потенціал та досвід держлісгоспів області

Усі виробничі та адміністративні приміщення державних лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ обігріваються твердопаливними котлами. Навіть у період, коли Волинь масово газифікувалася, лісгоспи забезпечували свою діяльність звичним перевіреним і головне – найбільш економічно вигідним способом.

Лише на дровах паливних, кускових відходах, тирсі та пелетах для теплозабезпечення виробничих та адміністративних приміщень держлісгоспів працює 91 котел різної потужності.

Про переваги використання твердопаливних котлів для нашої області переконувати не доводиться. Головні з них – найдешевший з усіх видів палива, що отримується із відновлювального ресурсу. Крім того, це – екологічність, високий ККД та низькі експлуатаційні витрати.

В нашій області до старого перевіреного методу опалення останніми роками повернулися значна кількість домогосподарств, закладів соціальної сфери та бюджетних установ. Щомісячний об’єм реалізації  дров ­паливних держлісгоспами області для цих категорій становить 7-8  тис. м3.

Економічну перевагу вже відчули і приватні підприємства Волині. Представники великого та малого бізнесу щомісяця купують у держлісгоспів в середньому 2 тис. м3 сировини для опалення.

Не виняток – заклади комунальної сфери. У районних центрах та містах обласного значення підприємства, що забезпечують централізовану подачу тепла населенню, щороку нарощують відсоток отримання енергії від спалювання тріски технологічної та дров паливних. Щомісячний об’єм постачання держлісгоспами області сировини для опалення таким закладам – 4-5 тис. м3.

Один із прикладів – Володимир-Волинське підприємство теплових мереж «Володимир-Волинськтеплокомуненерго». Тут поступово переходять на твердопаливні котли. Паливом, яке купують у місцевому лісгоспі, вже не перший рік повністю обігрівають районну лікарню, школи, житлові багатоквартирні будинки.

З 1 грудня державні лісогосподарські підприємства області здійснюватимуть постачання тріски технологічної для ДКП «Луцьктепло». Щодобовий об’єм поставки становитиме в межах 180-200 насипних м3.

Загалом держлісгоспи щомісяця реалізовують споживачам 4,5 тис. м3 тріски технологічної.

Проте потенціал держлісгоспів у цьому напрямку ще далеко не вичерпаний. Річний обсяг дров’яної деревини та відходів переробки як ресурсу твердого палива по Волинському ОУЛМГ загалом становить 483,1 тис. м3.

За підрахунками, 1 м3 дров заміщає орієнтовно 208 м3 природного газу. У грошовому еквіваленті – тведе паливо у 3,5 рази дешевше від природного газу. Тобто наявним потенціалом підвідомчі Волинському ОУЛМГ підприємства можуть замістити в межах 100,5 млн м3 газу.

Тож і в населення, і в бюджетних установ, і у представників  приватного  бізнесу ще є можливість опинитися у переліку тих, хто не «спалює» зайві кошти.

Принагідно нагадуємо: щодо придбання дров та інших видів палива ви можете звернутися безпосередньо в найближчий лісгосп. КОНТАКТИ

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Котел для опалення виробничих приміщень у ДП “Володимир-Волинське ЛМГ”
Твердопаливний котел у Дубечненському цеху переробки ДП “Старовижівське ЛГ”