Смачну екопродукцію ДП «Цуманське ЛГ» було представлено на ярмарку «Волинь запрошує і пригощає»

Захід відбувався у Луцьку в рамках спільного польсько-українського проєкту, що активно реалізовується уже третій рік поспіль. На ярмарці були представлені вироби волинських підприємств. Серед них –  екопродукція консервного цеху ДП «Цуманське лісове господарство».

– 3 види компотів, меди, 4 види грибів, 9 видів варення та ягоди, подрібненої з цукром, 10 видів соків та морси різної розфасовки – асортимент нашого консервного цеху періодично змінюється, доповнюється, зважаючи на потреби споживачів, – зазначає директор консервного цеху ДП «Цуманське ЛГ» Зінаїда Рябчун і додає: – Ми пишаємося, що серед нашої продукції є органічна. Наші вироби мають свого споживача і за кордоном, зокрема окремі види експортуються у­ США, Канаду, Німеччину, Ізраїль, Польщу. Але потужності консервного цеху дозволяють розширювати мережу збуту. Тож часто долучаємося до виставок, намагаємося презентувати себе. Ця ярмарка, без перебільшення, –­ значний крок уперед у напрямку популяризації натурального виробницва. Так пропагується мода на екологічність, що в Європі давно поширено. Хочеться вірити, що в нас теж приживеться така традиція. Приємно, що крок у цьому напрямку робить саме Волинь. Виставка приємно вразила асортиментом представлених товарів і зацікавленістю споживачів. Для невеликих виробників це суттєвий шанс заявити про себе на ринку.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Довідково. Проект реалізовується протягом 2017-2019 років ВОГО «Фонд місцевого розвитку» з України та Фундація «Європейська Академія Самоврядування», які активно працювали над впровадженням новітніх технологій та практик ведення бізнесу за зразком успішних польських та українських господарств серед волинських виробників, в т.ч. у сфері садівництва, ягідництва, сироваріння. 2019 рік позначився роботою у секторі агротуризму. Про це розповідає керівниця проектів Ельвіра Яцута.

До цьогорічного проекту «Використання польського досвіду для підтримки розвитку агротуристичних послуг у Волинській області» долучилися представники Торчинської, Голобської, Цуманської громад, які презентують свої напрацювання (вироби, органічні продукти харчування, цікаві місця і активності), які вони вже сьогодні можуть запропонувати мандрівникам, відвідувачам. Йдеться і про дегустаційні тури, активний зелений туризм, екскурсії пам’ятками культури та історії.

Минулого року в період передноворічних свят організатори проводили ярмарок крафтових сирів.

Реалізований проект отримав фінансову підтримку від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога» в галузі розвитку. Підтримує ініціативу Генеральне Консульство РП у Луцьку та Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА.