Реформи у сфері охорони праці – в дії

Безпековий фактор, охорона праці на кожному робочому місці, зменшення травматизму, порівняно з минулим роком, забезпечення діяльності підприємств при відсутності нещасних випадків зі смертельними наслідками було і залишається серед пріоритетних завдань лісівників Волині.

– Люди – найбільша цінність галузі, – наголошує начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко. – Нам важливо забезпечити працівникам комфортні і головне – безпечні умови роботи. Створювати їх на робочому місці – постійні завдання для керівників наших підприємств. Крім того, ми розуміємо, наскільки важливо відповідати сучасним стандартам та намагаємося запроваджувати найефективніші методи. Розуміємо, що виконання таких завдань вимагає постійного удосконалення. Саме тому минулого року ми вийшли з  ініціативою та запровадили проведення низки інноваційних безпекових семінарів та тренінгів за європейською методикою з перевіркою знань та здачею екзаменів для управлінців, директорського корпусу, головних спеціалістів наших підприємств.

Новий рік у галузі розпочався зі щорічних навчань для співробітників та перевірки знань робітників найнебезпечніших професій – лісорубів, операторів маніпуляторів, водіїв лісовозів, трактористів та майстрів лісу.

Перші у 2020 році навчання за участі фахівців управління, управління Держпраці та медиків проведено у ДП «Колківське ЛГ».

– Це обов’язкове щорічне навчання з охорони праці мають пройти усі наші працівники, – зазначає заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський. – Навчаючи своїх працівників сучасним тенденціям у сфері охорони праці та промислової безпеки, ми не тільки виконуємо свої посадові обов’язки, але й розвиваємо та удосконалюємо цю важливу складову нашої діяльності.

Перед працівниками ДП «Колківське ЛГ» з лекцією виступив завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму управління Держпраці у Волинській області Ярослав Головка. Ярослав Степанович ознайомив присутніх зі статистикою виробничого травматизму та на основі наведених прикладів нещасних випадків розказав, наскільки доцільно виконання нормативних актів з охорони праці  при виконанні небезпечних робіт.

Фельдшери екстреної медичної допомоги Тарас Каразія та Олександр Шавук розповіли та продемонстрували методи надання першої долікарської допомоги. Лісівників вчили перев’язувати рани, зупиняти кровотечі, фіксувати різні частини тіла у разі переломів, проводити серцево-легеневу реанімацію. Учасники навчань дізналися, як діяти при утоплені, удавлені, коли людина без свідомості.

Інженер з охорони праці ДП «Колківське ЛГ» Наталія Рейкіна акцентувала на необхідності виконання правил пожежної безпеки, навела статистику пожеж по Україні, їх причини та наслідки. Також учасникам продемонстровано фотофільм масштабної пожежі в Австралії.

До речі, волинським лісівникам третій рік поспіль вдається вберегти лісові угіддя від пожеж. За цим стоїть клопітка щоденна робота, збереженні життя і здоров’я людей, що є значним здобутком.

Підсумував перший день щорічних навчань та вкотре нагадав вимоги системи управління охороною праці і ризиків, вимоги безпечного виконання робіт та дотримання правил охорони праці для працівників за напрямками їхньої діяльності головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Олександр Боровицький.

Директор підприємства Сергій Матчук подякував лекторам за початок змістовного навчання, інформацію, яка допоможе уникнути нещасних випадків не тільки  на робочих місцях, але й в повсякденному житті.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ