LK.UKRFOREST.COM: перевірити законність рубки можна через «Ліс у смартфоні»

Волинь однією з перших відкрила для громадськості дані про всі рубки, що проводяться у лісах, потрапивши у перелік областей, де легальність заготівлі деревини можна перевірити з допомогою власного смартфона.

Скористатися  можливістю може кожен: перебуваючи у лісі і виявивши рубку,  заходимо на сайт LK.UKRFOREST.COM, шукаємо розділ «Карта», очікуємо автоматичного визначення геопозиції, тоді натискаємо на відповідний номер виділу – і дивимося вичерпну інформацію про заготівлю деревини на цій ділянці. Для цього, звісно, у телефоні має бути Інтернет, що у волинських лісах уже давно не рідкість, та увімкнена геолокація.

Сьогодні таким чином нам оперативно вдалося довести законність дій лісівників у Стенжаричівському лісництві ДП «Володимир-Волинське ЛМГ».

Вранці на цілодобову лінію Волинського ОУЛМГ надійшло звернення від місцевого громадянина. А вже за кілька хвилин чоловік отримав вичерпну відповідь на свої запитання: у кв. 44, виділ 42 проводиться вибіркова санітарна рубка. І – фотодокази із зображенням відповідного документа.

Нагадуємо волинянам: кожен може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

У загальному переліку можна обрати «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.

Зараз розробник програми – державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства продовжує процес технічного завантаження документів та онлайн карти,вдосконалює сервер сайту. Свої зауваження та пропозиції щодо покращення онлайн сервісу можна надіслати ТУТ.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ