На Волині припинили діяльність 318 нелегальних пилорам. Робота триває

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка щодо ліквідації нелегального обігу деревини на території області, працівниками державної лісової охорони та груп оперативного реагування лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ протягом січня цього року проведено 603 рейди на виявлення фактів незаконної порубки деревини.

При цьому виявили та притягнули до відповідальності за ст. 65 КУпАП (незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняка) 40 осіб. Сума збитків за вказаними фактами становить 491,8 тис. грн.

Окрім того, в правоохоронні органи передано 2 справи, сума збитків за якими підпадає під санкції ст. 246 ККУ (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання лісу) на загальну суму 194,6 тис. грн.

За відповідними фактами відкрито кримінальні провадження, деревина вилучена, проводяться необхідні слідчі дії. Лісопорушниками добровільно відшкодовано та сплачено у місцеві бюджети загалом 468,5 тис. грн. За останній період припинило діяльність 318 пилорам.

Про це повідомили у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.

Варто наголосити, що результативності роботи лісової охорони сприяє співпраця з місцевим населенням та правоохоронними органами.

Оперативності дій суттєво додає відповідне технічне забезпечення груп оперативного реагування: наявність радіостанцій, помпових рушниць, наметів, ліхтарів, відеореєстраторів та ін.  Автомобілі обладнані  GPS-трекерами, з допомогою спеціального програмного забезпечення вдається оперативно визначити місцезнаходження транспортних засобів та координувати дії лісової охорони.

Нагадуємо також, що при ВОУЛМГ діє цілодобовий телефонний номер (0332) 72 00 54, за яким можна повідомити про підозрілих осіб чи ситуації, свідками яких ви стали. Таким чином кожен волинянин може долучитися до справи збереження волинського лісу.