Держлісгоспи Волині реалізовують деревину через Prozorrо

Про це йшлося учора, 13 лютого, під час колегії Волинського ОУЛМГ, що відбулася під головуванням начальника управління Олександра Кватирка.

Нові умови реалізації деревини стали одним із ключових питань наради за участю керівників державних лісогосподарських підприємств та адміністрації управління.

Нагадаємо: 4 лютого цього року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1178 «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини». Волинські лісівники активно включилися у роботу і вже виставили для реалізації на електронний майданчик у системі Prozorro 37,5 тис. м куб. деревини, а це 52% щомісячного запланованого об’єму заготівлі.

Про це повідомив у доповіді заступник начальника управління Олександр Рибчинський.

Відповідно до регламенту проведення торгів, є-аукціони відбудуться вже до кінця лютого.

Варто наголосити, що проект є експериментальним. Він дає можливість лісокористувачам самостійно визначати, на якому електронному майданчику відбуватиметься реалізація деревини.

Дія експерименту не поширюється на реалізацію необробленої деревини для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення, використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів, для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб).

Під час наради також ішлося про економічну ситуацію у лісогосподарських державних підприємствах, обговорювалися шляхи та можливості підвищення ефективності використання лісосировинних ресурсів, акцентувалася особлива увага питанням забезпечення виконання запланованого росту виходу лісоматеріалів круглих, зменшення витрат на виробництво продукції та збільшення вартості кубометра реалізованої деревини.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ