Біля нори борсука лісівники встановили відеокамеру. Дивіться, що впіймала фотопастка ФОТО ВІДЕО

Нору невідомого звіра, що була облаштована під землею біля вивернутого коріння впалого дерева, виявив лісник Черемського природного заповідника Іван Яцук. Висока зацікавленість принесла свої результати – і вже на наступний день наукові співробітники та головний лісничий встановлювали тут фотопастку. І от – результат.

Твариною з незвичайною витягнутою мордочкою виявся борсук європейський – відлюдькуватий звір, який вдень мирно спав у своїй новооблаштованій норі, а вночі виходив на полювання. Саме такі моменти активності тварини в темний час доби вдалося зафіксувати за допомогою фотопастки.

Взагалі, якщо говорити про європейських борсуків, то тварини цього виду ведуть наземний спосіб життя, риють підземні сховища складної будови. Борсуки є всеїдними тваринами, але в їх раціоні переважає тваринна їжа: мишоподібні гризуни, жаби, ящірки, птахи і їх яйця, комахи та їхні личинки, молюски, дощові хробаки. Крім того, вони полюбляють ласувати грибами, ягодами, горіхами і травою. Борсуки абсолютно не агресивні тварини, але якщо їх роздратувати, то вони можуть вдарити кривдника носом, вкусити і втекти.

Через скорочення чисельності борсук європейський був занесений до другого видання «Червоної книги України» 1994 року. У новому виданні «Червоної книги України» від 2009 року цей вид був вилучений з переліку «червонокнижних» видів як такий, що відновив свою чисельність.

Отриманні фото та відеознімки борсука лісового в нічну пору є неспростовними доказами існування цього виду тварин на території Черемського природного заповідника.

Працівники заповідної установи тепер мають надію, що для цих звірів простори заповідника стануть улюбленим та постійним місцем проживанням, а нори з роками перетворяться на справжні підземні містечка з великими борсучими сімействами.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ