21 березня – Міжнародний день лісів #Садимо ліс щодня

Сьогодні, 21березня, у Міжнародний день лісів, коли було заплановано масштабну Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом», звітуємо про зроблене у цьому напрямку на Волині в умовах карантинного режиму. Що означає – силами лісівників.

Працівники держлісгоспів області ні на день не припиняли роботи з відновлення лісу – таким чином уже виконано 87% від плану створення лісових культур (це 2435 га із запланованих 2809 га). Висаджено більше 12 мільйонів сіянців основних та супутніх порід.

В окремих держлісгоспах – наприклад, Городоцькому, Маневицькому, Поліському та ДП «Волинський ЛСНЦ» – роботи зі створення лісових культур завершено. На понад 95% уже впоралися у Камінь-Каширському, Ківерцівському, Колківському, Ратнівському державних лісогосподарських підприємствах.  

В усіх інших держлісгоспах Волині лісовідновні роботи також на стадії завершення.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Довідково. Сьогодні, 21 березня, в Північній півкулі – день весняного рівнодення, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. До 2013 року цей день відзначався як Всесвітній день лісівництва.

У 2012 році, з метою підвищення обізнаності суспільства про важливість лісів, Генеральною Асамблеєю 21 березня проголошено Міжнародним днем лісів. Починаючи з 2013 року Міжнародний день лісів  відзначають в усіх країнах світу.

У 2020 році Міжнародний день лісів відзначатиметься під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити».

Цікаві факти про ліс

*    У лісах проживає близько 80% світового наземного біорізноманіття

*    Лісові масиви складаються з понад 60 000 видів дерев

*    Понад мільярд людей безпосередньо залежить від лісів, як від джерела продовольства, даху над головою, енергетичних ресурсів та прибутку

*    Генетична різноманітність допомагає лісу протистояти змінам клімату та іншим загрозам

*    Біорізноманіття знаходиться у великій небезпеці через знелісення, деградацію лісів і зміни клімату

*    Стале управління лісами та їх відновлення життєво важливі для людей, біорізноманіття та клімату

Сторінка ФАО до Міжнародного дня лісів – 2020  http://www.fao.org/international-day-of-forests/en/

(За інформацією на сайті Держлісагентства)