Суха трава горить, тому що так «господарюють». Горить, бо… розважаються

Серед причин пожеж на сільгоспугіддях та самосівах також – необережне поводження з вогнем та недбалість. І як би це не звучало, але в таких випадках побороти вогонь виходить швидше та з меншою шкодою для екології. Зумисні «господарські» підпали найстрашніші – вони часто відбуваються одразу у кількох місцях, тож і масштаби поширення значно більші.

Днями неадекватна ситуація виникла у Луцькому районі, на території Заборольської ОТГ. Рятувальники, лісівники та голова громади Валерій Боярський спільно локалізували 3 підпали протягом кількох годин.

Пожежу на самосівах щойно локалізовано

Валерій Федорович розповідає, що такі ситуації, на жаль, це вже наче жахливі весняні традиції, що знаходять продовження влітку та восени. Поки позбутися їх не вдається, хоча превентивну роботу проводять як безпосередньо у громаді, так і лісівники та рятувальники.

– Дивно, що люди у 21 столітті такими примітивними методами «господарюють», що так легко наражають себе та близьких на небезпеку. Проте досі єдиним порятунком від масштабної біди залишається оперативне реагування на вогонь. Жодні попередження не діють, – зазначає Валерій Боярський. – А ситуація, що була днями, взагалі неоднозначна: ми знайшли ймовірного винуватця підпалів, проте за станом здоров’я його до відповідальності не притягнеш.

Розгоряється над самою дорогою

Чи мають значення звернення до громадян, які займаються підпалами, питання риторичне. Тож ми закликаємо свідомих небайдужих читачів: терміново телефонуйте «101», звертайтеся у лісгосп чи на номер гарячої лінії ВОУЛМГ – (0332) 72 00 54. Оперативне та вчасне реагування – єдина можливість уникнути великої біди. Запам’ятайте це та розкажіть друзям.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ