Запорізький “зубр” ходив стежками волинських зубрів

IMG_9724На запрошення дирекції ДП «МГ «Звірівське» Волинь відвідав запорізький вчений Володимир Вовченко. Він вже бував на Волині, в середині 90-х упорядковував мисливські господарства області, а з 2004 по 2008 рр. займався моніторингом усіх 8 українських субпопуляців зубра.

– То ж чи вдалося Вам на власні очі побачити волинських зубрів? – поцікавився.

– Так, аж двох особин… – мовив гість.

– Це тих двох «холостяків», що живуть у вольєрі…

– Повірте, їх не так просто було знайти… – зізнався Володимир Юхимович. – Та я обдивився й інші території. Мені сподобався волинський ліс, є непогана кормова база для звіра…

Володимир Вовченко – своєрідний “зубр” науки, відомий не тільки своєю викладацькою, а й науковою і практичною роботою у сфері мисливствознавства. Це один із тих рідких професіоналів, що знають, як потрібно розвивати мисливську справу та й червонокнижного звіра берегти. Володимир Юхимович – заступник завідувача кафедри мисливствознавства та іхтіології, старший науковий співробітник навчально-науково-виробничої лабораторії біоресурсів навколишнього природного середовища РННВЦ «Екологія» Запорізького національного університету. У колі його наукових і професійних інтересів – розробка методик розширеного моніторингу об`єктів мисливської фауни та місць їх перебування, також підзаконних актів з механізму відшкодування збитків нанесення дикими тваринами лісовому та сільському господарствам. А ще технологія вдосконалення сучасних засобів відлову диких копитних, аудит біо-господарської діяльності користувачів мисливських угідь різних форм власності.

– Чи можна буде покращити становище волинської популяції зубрів? – поцікавився під час зустрічі із науковцем і начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик. – Ми б хотіли отримати від вас практичні рекомендації і допомогу.

– Я залишив потрібні нормативні документи, – мовив на це вчений. – По приїзді, надішлю рекомендації, як діяти… Треба поновити програму збереження зубрів… Можливо, вдасться знайти вікно у викладацькій роботі, щоб приїхати до вас на днів десять…

– Сподіваємось на вашу підтримку…

Запорізький науковець буде допомагати директору ДП «МГ «Звірівське» Яремі Байді поставити на ноги не тільки волинську популяцію зубрів, а й саме мисливське господарство.

Володимир Вовченко також ознайомився з експонатами Інформаційно-екологічного центру ВОУЛМГ, оглянув виставку пленерного живопису, зустрівся з головою Волинської організації УТМР Андрієм Дмитруком. За кавою в ІЕЦ ВОУЛМГ обговорили цілу низку актуальних для мисливства питань.

Сергій Цюриць,

прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

На фото автора: Володимир Вовченко і Василь Мазурик; Володимир Вовченко і Андрій Дмитрук в ІЕЦ ВОУЛМГ; з Яремою Байдою та Юрієм Бесарабчуком.

IMG_9720IMG_9717