ДО УВАГИ ВОЛИНЯН ТА ГОСТЕЙ КРАЮ!

01.04. 2020 року  Кабінетом міністрів прийнято рішення щодо запровадження в Україні більш жорстких заходів безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Серед обмежень – відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності.

У зв’язку із цим  повторно звертаємось  із проханням уникати відвідування рекреаційних пунктів та улюблених тисячами людей місць відпочинку у лісах Волині.

Працівники підрозділів лісової охорони відомчих підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства  задіяні у реалізації карантинних заходів у всіх районах області. Карантинні заходи  є необхідною та безумовною частиною роботи лісівників – мова іде про здоров’я та життя людей.

Однак ніхто не відміняв виконання  посадових обов’язків та основних лісогосподарських завдань весняного періоду.  Не зважаючи на карантинні заходи, лісівники завершують лісокультурну кампанію – 2020. 

На жаль, ні підрозділи лісової охорони Волинського ОУЛМГ, ні підрозділи територіального управління ДСУ із надзвичайних ситуацій у Волинській області  не можуть відзвітувати про припинення  масових підпалів сухостою, які несуть істотну загрозу виникнення і поширення вогню у лісах та населених пунктах області.

 ЗА ПЕРІОД ІЗ 1 СІЧНЯ ПО 1 КВІТНЯ 2020 РОКУ ПОЖЕЖНІ АВТОМОБІЛІ ЛІСІВНИКІВ ВИКОНАЛИ  172 ВИЇЗДИ НА ГАСІННЯ ПОЖЕЖ СУМІЖНИХ КОРИСТУВАЧІВ.

Вищеназвані  фактори підвищують навантаження на працівників підрозділів лісової охорони, становлять пряму загрозу біорізноманіттю та людям.

Ще однією серйозною загрозою не лише природі та тваринам, а й людям є збільшення кількості сміття у лісах, спричинене теплою зимою.

Лісівники змушені значні фізичні та фінансові ресурси витрачати на боротьбу із засміченістю лісів та рекреаційних об’єктів.

Зважаючи на те, що в умовах високих епідеміологічних та пожежних ризиків сміття у лісі становить подвійну загрозу, на період дії карантинних заходів із рекреаційних об’єктів відомчих підприємств ВОУЛМГ буде забрано смітники та посилено роботу із порушниками правил поводження із твердими побутовими відходами.

Перш за все, звертаємось до керівників органів місцевого самоврядування Волині – будь ласка, проведіть інспекційні огляди та упорядкуйте стихійні сміттєзвалища, посильте інформаційну роботу із населенням.

Сміття не лише  шкодить природі та підвищує ризики виникнення пожеж, сміття – це потенційне джерело розповсюдження бактерій та вірусів.

Звертаємось до волинян, які використовують ліс у якості сміттєзвалища, – своїми діями ви не лише наражаєте на небезпеку ліс та лісових мешканців, ви створюєте додаткові джерела займання вогню у лісі та сприяєте поширенню патогенних мікроорганізмів. Сміття у лісі – це потрійна небезпека!

Звертаємось до тих людей, які допомагають нам вирощувати і берегти ліс, – дякуємо за розуміння причин заходів, які реалізують лісівники, сподіваємось на вашу підтримку і допомогу.

Віримо, що у гарному здоров’ї  зустрінемось у ваших улюблених місцях відпочинку, якими стали наші рекреаційні зони. 

Бережіть себе!

Бережіть природу!